Co zrobić, żeby facet zatęsknił: 3 bezbłędne strategie

co zrobić żeby facet zatęsknił
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Co zrobić, żeby ex zaczął tęsknić?

Wiele kobiet zastanawia się, co zrobić, żeby były facet, kochanek lub mężczyzna, z którym się spotykało bardziej lub mniej regularnie, za nimi zatęsknił.

Sprawienie, by ex zaczął tęsknić, to w istocie kluczowy warunek, żeby odzyskać byłego partnera, ale nie tylko: to również konieczny wymóg, żeby zdobyć faceta, z którym już nie jesteśmy, a który nadal nas interesuje, ale z jakiegoś powodu się od nas oddalił.

W tym wpisie objaśnię ci dokładnie, co zrobić, żeby facet zatęsknił za tobą, bez względu na to, jaka relacja cię z nim łączyła. Omówimy ponadto powody, dla których tak ważne jest, żeby wzbudzić uczucie tęsknoty w mężczyźnie, którego pragniesz, oraz mechanizmy, które sprawiają, że dzięki tęsknocie proces odzyskania wyraźnie nabiera tempa. 

Zanim przejdziemy do sedna chciałbym cię jednak zachęcić do wypełnienia krótkiego testu online, który pozwoli ci zweryfikować twoje szanse na odzyskanie partnera.

Zrobienie testu zajmuje tylko dwie minuty. Na podstawie odpowiedzi na proste pytania dotyczące twojej relacji z byłym zostanie obliczony wynik: procentowe prawdopodobieństwo odzyskania byłego faceta. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Po jakim czasie zaczyna się za kimś tęsknić? 

Przede wszystkim musimy rozważyć pewną kwestię: po oddaleniu się od siebie dwóch osób ta, która zaczyna tęsknić za drugą, przekonuje się o swoich uczuciach do tej osoby. I odwrotnie: jeśli nie odczuje tęsknoty, upewni się, że nie była zakochana. 

W rzeczywistości błędne jest uproszczone stwierdzenie, że tęsknota za kimś równa się darzeniu kogoś uczuciem, ale tak funkcjonuje ludzki umysł. To właśnie dlatego tak ważne jest, żeby osoba, na której nam zależy, zaczęła za nami tęsknić! 

Kolejne pytanie, które się narzuca to: po jakim czasie zaczyna się tęsknić za drugą osobą? 

Udowodniono naukowo, że po zakończeniu ważnego związku (także po tym, kiedy to ktoś nas zostawił) partner osiąga szczyt nostalgii wobec nas po około 3 tygodniach/miesiącu.

co zrobić żeby ex zaczął tęsknić

To jednak może nastąpić wyłącznie, jeśli nie utrzymywaliście ze sobą żadnego kontaktu: niemożliwe jest odczuwanie tęsknoty w stosunku do kogoś, kto nieustannie daje o sobie znać, jest bez przerwy dostępny i obecny. Kluczem do tego, żeby ktoś za nami zatęsknił, jest nieobecność! 

Oddal się i daj mu zatęsknić!

Każda dziewczyna usłyszała kiedyś od swoich przyjaciół, krewnych lub znajomych podobną poradę:

Spraw, by odczuł twój brak ten, kto nie docenił twojej obecności. 

W tej radzie jest pewna mądrość. Faktycznie, często, kiedy jesteśmy zbyt obecni i dostępni w czyimś życiu, osoba ta, zamiast to docenić, zacznie to brać za pewnik. 

Może to dotyczyć partnera, ale też faceta, z którym spotyka się mniej regularnie. 

W momencie, w którym obecność i dyspozycyjność zostaną usunięte i zastąpione nieobecnością i nieuchwytnością, podejście naszego partnera zmienia się natychmiast. Kiedy nie może już z łatwością mieć tego, co miał wcześniej, jego poziom zaangażowania zaczyna rosnąć, a on czuje, że za tobą tęskni. 

Jeśli zostawił cię lub zniknął, nie szukaj go! To pierwsza reguła. Daj mu zatęsknić, zostawiając mu do tego przestrzeń, ale i czas. Możesz np.

 • nie odpisywać mu zawsze na wiadomości albo czasami nie odbierać telefonu i oddzwonić dopiero po dłuższym czasie;
 • wyjechać gdzieś bez niego i w tym czasie ograniczyć kontakt;
 • dać mu do zrozumienia, że jesteś zajęta i nie będziesz miała dla niego teraz tak dużo czasu, jak zwykle;
 • przełożyć spotkanie z jakiegoś „ważnego” powodu tak, by musiał na nie dłużej zaczekać.

Utrzymując z nim kontakt i prosząc o wyjaśnienia lub mówiąc, że go kochasz, dasz mu do zrozumienia, że jesteś wciąż niesamowicie zaangażowana w relację z nim, a on nie zacznie za tobą tęsknić ani czuć nostalgii na myśl o wspólnie spędzonych z tobą chwilach. 

Jak sprawić, żeby szalał za tobą z tęsknoty 

Poza okresem braku kontaktu, podczas którego nie będziesz dawała o sobie znać i znikniesz na ok 2-3 tygodnie, spójrzmy na dwie inne bardzo skuteczne techniki, które sprawią, że za tobą zatęskni. 

Zazdrość 

Wprowadzenie rywala jest chyba najskuteczniejszą techniką, która spowoduje, że ex lub inny mężczyzna, z którym się spotykałaś, a który się od ciebie oddalił, zacznie za tobą tęsknić. 

W momencie, w którym zorientuje się, że umawiasz się z kimś albo że jesteś zaangażowana w inną relację uczuciową lub seksualną, zrewaloryzuje swoje zainteresowanie twoją osobą.

Jak sprawić, żeby szalał za tobą z tęsknoty

Stanie się tak za sprawą pierwotnego mechanizmu, który zachodzi w naszym umyśle i który sprawia, że pragniemy tego, czego pragną i co posiadają inni…

Kiedy dziecko znudzi się zabawką i odłoży ją na bok, zazwyczaj jak tylko jego brat lub siostra ją sobie przywłaszczy, zacznie upominać się o swoją własność i odzyska zainteresowanie zabawką. To samo zachodzi w przypadku dorosłych i w relacjach damsko-męskich… 😉

Push & Pull

Technika Push & Pull to klasyk w dziedzinie uwodzenia. Jest niezastąpiona, kiedy chcemy, by ktoś nas pragnął lub za nami tęsknił. Polega na szybkim przeplataniu obecności z nieobecnością, dyspozycyjności i dystansu, zbliżenia i oddalenia…

Mogłabyś np. wznowić z nim kontakt po okresie milczenia, po czym znowu zniknąć i nie odpowiadać przez kilka dni.

Jeśli wciąż utrzymujecie ze sobą kontakt, możesz z początku być bardzo otwarta i dostępna, a następnie zdystansowana i obojętna.

Mogłabyś zaproponować mu spotkanie, po czym odwołać je i zrobić krok do tyłu; mogłabyś z nim przez chwilę flirtować, a następnie okazać chłód i powiedzieć, że musisz już iść, zostawiając go w totalnym napięciu i tak dalej…

Krótko mówiąc, żeby sprawić, by za tobą zatęsknił, musisz działać według tego schematu: dawać mu, a następnie odbierać swoją obecność, dostępność i uwagę.

Jednak ważne jest, żeby stosować tę technikę w sposób harmonijny i inteligentny i nie ciągnąć za bardzo za sznurek, żeby go nie zerwać. Jeśli przesadzisz, twój facet może zrozumieć, że stosujesz strategię, żeby go odzyskać, lub też przekonać się, że nie ma u ciebie szans i ostatecznie się od ciebie oddalić.

Powyższe techniki i mechanizmy zostały w sposób pogłębiony omówione w poradniku „Klucz Do Odzyskania”, do którego przeczytania bardzo cię zachęcam.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

Co zrobić, żeby ex zaczął tęsknić i jak go odzyskać

W tym wpisie poznaliśmy bardzo istotne aspekty związane z odczuwaniem tęsknoty za drugą osobą i z pewnością udało ci się z niego wyciągnąć kilka interesujących spostrzeżeń.

Jednakże jeśli starasz się szybko odzyskać faceta, którego kochasz, będziesz musiała połączyć to, co właśnie przeczytałaś, z innymi strategiami, a przede wszystkim konieczne będzie opracowanie na ich podstawie solidnego planu odzyskania, opartego na charakterystycznych cechach waszej relacji oraz na zrozumieniu powodów, dla których twój partner się od ciebie oddalił.

A więc jaka jest doskonała strategia, która pozwoli ci go odzyskać i zatrzymać przy sobie przez resztę życia?

Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale dla różnych sytuacji istnieją również wspólne ścieżki, które pozwolą ci osiągnąć twój cel. Bez względu na to, jak skomplikowane były twoje stosunki z byłym partnerem, na najważniejsze pytania odpowiedź znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania”. To poradnik liczący 220 stron, z którego dowiesz się:

 • Dlaczego mężczyzna rozstaje się ze swoją partnerką;
 • Jakich błędów powinnaś unikać po rozstaniu, by móc odzyskać faceta;
 • Jakie są sztuczki, które pozwolą ci go zaintrygować i sprawić, by znów wpadł w twe ramiona;
 • Na czym polega metoda krok po kroku, dzięki której odzyskasz go na zawsze;
 • Co dokładnie powinnaś mu powiedzieć lub napisać w wiadomości;
 • Jak zrobić na nim piorunujące wrażenie, skłonić do spotkania sam na sam i odzyskać go;
 • I wiele więcej….

Kliknij, by pobrać „Klucz Do Odzyskania” i zacznij już dziś odzyskiwać swojego byłego chłopaka!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4.1/5 - (65 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.