Szukaj
Close this search box.

Co zrobić, żeby facet zatęsknił: 3 bezbłędne strategie

co zrobić żeby facet zatęsknił

Co zrobić, żeby ex zaczął tęsknić? Co zrobić, żeby facet zatęsknił i sam się do ciebie odezwał?

Wiele kobiet zastanawia się, co zrobić, żeby były facet, kochanek lub mężczyzna, z którym się spotykało bardziej lub mniej regularnie, za nimi zatęsknił.

Sprawienie, by ex zaczął tęsknić, to w istocie kluczowy warunek, żeby odzyskać byłego partnera, ale nie tylko: to również konieczny wymóg, żeby zdobyć faceta, z którym już nie jesteśmy, a który nadal nas interesuje, ale z jakiegoś powodu się od nas oddalił.

W tym wpisie objaśnię ci dokładnie, co zrobić, żeby facet zatęsknił za tobą, bez względu na to, jaka relacja cię z nim łączyła.

Omówimy ponadto powody, dla których tak ważne jest, żeby wzbudzić uczucie tęsknoty w mężczyźnie, którego pragniesz, oraz mechanizmy, które sprawiają, że dzięki tęsknocie proces odzyskania wyraźnie nabiera tempa. 

Zanim przejdziemy do sedna chciałbym cię jednak zachęcić do wypełnienia krótkiego testu online, który pozwoli ci zweryfikować twoje szanse na odzyskanie partnera. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Po jakim czasie zaczyna się za kimś tęsknić? 

Przede wszystkim musimy rozważyć pewną kwestię: po oddaleniu się od siebie dwóch osób ta, która zaczyna tęsknić za drugą, przekonuje się o swoich uczuciach do tej osoby.

I odwrotnie: jeśli nie odczuje tęsknoty, upewni się, że nie była zakochana. 

W rzeczywistości błędne jest uproszczone stwierdzenie, że tęsknota za kimś równa się darzeniu kogoś uczuciem, ale tak funkcjonuje ludzki umysł. To właśnie dlatego tak ważne jest, żeby osoba, na której nam zależy, zaczęła za nami tęsknić! 

Kolejne pytanie, które się narzuca to: po jakim czasie zaczyna się tęsknić za drugą osobą? 

Udowodniono naukowo, że po zakończeniu ważnego związku (także po tym, kiedy to ktoś nas zostawił) partner osiąga szczyt nostalgii wobec nas po około 3 tygodniach/miesiącu.

co zrobić żeby ex zaczął tęsknić

To jednak może nastąpić wyłącznie, jeśli nie utrzymywaliście ze sobą żadnego kontaktu: niemożliwe jest odczuwanie tęsknoty w stosunku do kogoś, kto nieustannie daje o sobie znać, jest bez przerwy dostępny i obecny. Kluczem do tego, żeby ktoś za nami zatęsknił, jest nieobecność! 

Co zrobić, żeby facet zatęsknił: 3 metody

Dowiemy się teraz, co zrobić, by mężczyzna zatęsknił po rozstaniu i zapragnął do ciebie wrócić. Poniżej znajdziesz 3 bezbłędne strategie, bazujące na psychologii relacji damsko-męskich, które pozwolą ci wzbudzić w nim tęsknotę.

1. Daj mu zatęsknić po rozstaniu

Każda dziewczyna usłyszała kiedyś od swoich przyjaciół, krewnych lub znajomych podobną poradę:

Spraw, by odczuł twój brak ten, kto nie docenił twojej obecności. 

W tej radzie jest pewna mądrość. Faktycznie, często, kiedy jesteśmy zbyt obecni i dostępni w czyimś życiu, osoba ta, zamiast to docenić, zacznie to brać za pewnik. 

Może to dotyczyć partnera, ale też faceta, z którym spotyka się mniej regularnie. 

W momencie, w którym obecność i dyspozycyjność zostaną usunięte i zastąpione nieobecnością i nieuchwytnością, podejście naszego partnera zmienia się natychmiast.

Kiedy nie może już z łatwością mieć tego, co miał wcześniej, jego poziom zaangażowania zaczyna rosnąć, a on czuje, że za tobą tęskni. 

Jeśli zostawił cię lub zniknął, nie szukaj go! To pierwsza reguła. Pozwól mu zatęsknić, zostawiając mu do tego przestrzeń, ale i czas. Możesz np.

 • nie odpisywać mu zawsze na wiadomości
 • czasami nie odbierać telefonu i oddzwonić po dłuższym czasie;
 • wyjechać gdzieś bez niego i w tym czasie ograniczyć kontakt;
 • pokazać, że jesteś zajęta i nie masz dla niego teraz tak dużo czasu;
 • przełożyć spotkanie z jakiegoś „ważnego” powodu.

Utrzymując z nim kontakt i prosząc o wyjaśnienia lub mówiąc, że go kochasz, dasz mu do zrozumienia, że jesteś wciąż niesamowicie zaangażowana w relację z nim, a on nie zacznie za tobą tęsknić ani czuć nostalgii na myśl o wspólnie spędzonych z tobą chwilach.  

Dlatego wprowadź tzw. okres braku kontaktu, podczas którego nie będziesz dawała o sobie znać i znikniesz na ok 2-3 tygodnie.

2. Wzbudź w nim zazdrość

Wprowadzenie rywala jest chyba najskuteczniejszą techniką, która spowoduje, że ex lub inny mężczyzna, z którym się spotykałaś, a który się od ciebie oddalił, zacznie za tobą tęsknić. 

W momencie, w którym zorientuje się, że umawiasz się z kimś albo że jesteś zaangażowana w inną relację uczuciową lub seksualną, zrewaloryzuje swoje zainteresowanie twoją osobą.

Jak sprawić, żeby szalał za tobą z tęsknoty

Stanie się tak za sprawą pierwotnego mechanizmu, który zachodzi w naszym umyśle i który sprawia, że pragniemy tego, czego pragną i co posiadają inni…

Kiedy dziecko znudzi się zabawką i odłoży ją na bok, zazwyczaj jak tylko jego brat lub siostra ją sobie przywłaszczy, zacznie upominać się o swoją własność i odzyska zainteresowanie zabawką. To samo zachodzi w przypadku dorosłych i w relacjach damsko-męskich… 😉

Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak sprawić, by zatęsknił, wzbudzenie lekkiej zazdrości może być odpowiednią strategią.

Ale uwaga: jeśli rozstał się z tobą, ponieważ go zdradziłaś, nie sięgaj po tę metodę!

3. Zniknij facetowi i pojaw się

Powiemy sobie teraz kilka słów o technice Push & Pull. To klasyk w dziedzinie uwodzenia. Jest niezastąpiona, kiedy chcemy, by ktoś nas pragnął lub za nami tęsknił.

Polega na szybkim przeplataniu obecności z nieobecnością, dyspozycyjności i dystansu, zbliżenia i oddalenia… Innymi słowy, po początkowym zbliżeniu, zniknij facetowi nieoczekiwanie, a potem pojaw się znowu po pewnym czasie.

Mogłabyś np. wznowić z nim kontakt po okresie milczenia, po czym znowu zniknąć i nie odpowiadać przez kilka dni.

Jeśli wciąż utrzymujecie ze sobą kontakt, możesz z początku być bardzo otwarta i dostępna, a następnie zdystansowana i obojętna.

Mogłabyś zaproponować mu spotkanie, po czym odwołać je i zrobić krok do tyłu; mogłabyś z nim przez chwilę flirtować, a następnie okazać chłód i powiedzieć, że musisz już iść, zostawiając go w totalnym napięciu i tak dalej…

Krótko mówiąc, żeby sprawić, by za tobą zatęsknił, musisz działać według tego schematu: dawać mu, a następnie odbierać swoją obecność, dostępność i uwagę.

Ważne jest, żeby stosować tę technikę w sposób harmonijny i inteligentny i nie ciągnąć za bardzo za sznurek, żeby go nie zerwać. Jeśli przesadzisz, twój facet może zrozumieć, że stosujesz strategię, żeby go odzyskać, lub też przekonać się, że nie ma u ciebie szans i ostatecznie się od ciebie oddalić.

Powyższe techniki i mechanizmy zostały w sposób pogłębiony omówione w poradniku „Klucz Do Odzyskania”, do którego przeczytania bardzo cię zachęcam.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Co zrobić, żeby zatęsknił i napisał?

Jeśli facet zacznie za tobą tęsknić, siłą rzeczy będzie chciał się z tobą skontaktować. Tylko upór może go przed tym powstrzymać albo obawa przed popełnieniem fałszywego kroku (rzadziej).

Możesz go dodatkowo zachęcić, wykorzystując do tego media społecznościowe. Oto, co możesz zrobić:

 • Zmień zdjęcie profilowe na bardziej aktualne i atrakcyjne
 • Opublikuj post, w którym pokażesz, co nowego zaszło w twoim życiu
 • Opublikuj relację, która delikatnie wzbudzi w nim zazdrość
 • Wrzuć coś, co wywoła w nim dobre wspomnienia z waszego związku

Pozostaje ci czekać na jego reakcję. Jeśli sam się nie odezwie, być może trzeba będzie powtórzyć powyższe działania. Pamiętaj tylko, żeby nie przesadzić i zachować naturalność!

Co zrobić, żeby ex zaczął tęsknić i jak go odzyskać

W tym wpisie poznaliśmy bardzo istotne aspekty związane z odczuwaniem tęsknoty za drugą osobą i z pewnością udało ci się z niego wyciągnąć kilka interesujących spostrzeżeń.

Dowiedziałaś się, jak sprawić, by zatęsknił za pomocą sprytnych metod, które w wielu przypadkach przynoszą zamierzone efekty. Ale to nie wszystko.

Jeśli starasz się szybko odzyskać faceta, którego kochasz, będziesz musiała połączyć to, co właśnie przeczytałaś, z innymi strategiami.

Przede wszystkim konieczne będzie opracowanie na ich podstawie solidnego planu odzyskania, opartego na charakterystycznych cechach waszej relacji oraz na zrozumieniu powodów, dla których twój partner się od ciebie oddalił.

A więc jaka jest doskonała strategia, która pozwoli ci go odzyskać i zatrzymać przy sobie przez resztę życia?

Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale dla różnych sytuacji istnieją również wspólne ścieżki, które pozwolą ci osiągnąć twój cel.

Bez względu na to, jak skomplikowane były twoje stosunki z byłym partnerem, na najważniejsze pytania odpowiedź znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania”. To poradnik liczący 220 stron, w którym poznasz:

 • Przyczyny rozstania mężczyzny z partnerką;
 • Błędy, których powinnaś unikać po rozstaniu, by móc odzyskać faceta;
 • Sztuczki, dzięki którym zaintrygujesz go i sprawisz, że do ciebie wróci;
 • Metodę krok po kroku, dzięki której odzyskasz go na zawsze;
 • Wskazówki, co dokładnie mu powiedzieć lub napisać w wiadomości;
 • Strategie na zrobienie na nim piorunującego wrażenia;
 • Sposób na spotkanie się z nim sam na sam i odzyskanie go;
 • I wiele więcej….

Kliknij, by pobrać „Klucz Do Odzyskania” i zacznij już dziś odzyskiwać swojego byłego chłopaka!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4.1/5 - (86 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: