Szukaj
Close this search box.

Co robić po rozstaniu? Porady oraz błędy, których należy unikać

Co robić po rozstaniu

Rozstanie z inicjatywy partnera to traumatyczne wydarzenie, które niestety może przytrafić się każdemu i które pociąga za sobą ogromne cierpienie, zagubienie i desperację. Czy ciebie też to dotyczy?

W tym wpisie wyjaśnię ci, co zrobić po rozstaniu, jakich błędów unikać i jak się zachować, żeby nie pogarszać jeszcze bardziej swojej wyjściowej sytuacji. Dzięki cennym radom, których zamierzam ci udzielić, zdołasz znacznie łatwiej zapomnieć o osobie, którą kochasz, lub odzyskać ją, jeśli naprawdę to jest to, czego chcesz.

Zanim zaczniemy, chciałbym jednak zachęcić cię do zweryfikowania swoich szans na odzyskanie byłego lub byłej dzięki temu krótkiemu testowi online.

Żeby go wypełnić, wystarczą ci tylko dwie minuty: musisz udzielić odpowiedzi na 15 prostych pytań dotyczących twojej relacji, a na koniec otrzymasz wynik wyrażony w procentach. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Co robić po zerwaniu: 3 błędy, których należy unikać

Zanim wyjaśnię, co zrobić po rozstaniu z dziewczyną lub chłopakiem, warto przyjrzeć się błędom, których absolutnie musisz się wystrzegać. W istocie, wiele działań podejmowanych pod wpływem bólu i cierpienia przynosi skutek przeciwny do zamierzonego: to jak podcinać gałąź, na której się siedzi! Działania te nie pozwolą ci wrócić do byłego lub byłej i nie pomogą ci poczuć się lepiej.

Spójrzmy więc, jakich 3 błędów należy bezwzględnie unikać po rozstaniu z partnerem lub partnerką.

1. Domaganie się wyjaśnień

Domaganie się wyjaśnień, kiedy ktoś z nami zrywa, nie ma najmniejszego sensu, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie istnieje żadne wyjaśnienie, które moglibyśmy przyjąć jako “satysfakcjonujące”.

Były partner lub była partnerka przedstawia nam swoje wyjaśnienia, ale nam one nie pasują, nie akceptujemy ich. Myślimy zawsze, że musiało być coś jeszcze, coś zatajonego i okropnego, czego ex jeszcze przed nami nie ujawnił(a). Może ma kogoś innego? A może tak naprawdę od początku byliśmy obiektem podłego żartu, a ta osoba nigdy nas w rzeczywistości nie kochała?

Tak naprawdę poszukiwanie powodów, dla których związek się rozpadł, to proces, który musisz przeprowadzić samodzielnie, analizując na spokojnie ostatnie miesiące waszej relacji i starając się zrozumieć, czego i dlaczego zabrakło, jakie błędy zostały popełnione i przez kogo.

Przesłuchiwanie byłego partnera lub byłej partnerki nie pomoże ci wyjaśnić sytuacji: będzie to tylko twoja kolejna próba przedłużenia konwersacji i wyegzekwowania swoich oczekiwań w stosunku do ex. To wszystko nie zaprowadzi cię nigdy do niczego dobrego!

Jeśli naprawdę chcesz zrozumieć przyczyny, dla których twój związek się zakończył, zachęcam cię do przeczytania drugiego rozdziału mojego poradnika: Klucza Do Odzyskania. Pomogę ci dokonać analizy, która odgrywa kluczową rolę w poprawie twojego samopoczucia, w twoim rozwoju osobistym oraz w zyskaniu większej świadomości w dziedzinie związków damsko-męskich.

2. Stalkowanie ex

Innym zdecydowanie błędnym podejściem po rozstaniu lub separacji jest wywieranie presji na ex poprzez pisanie do niego/niej bez przerwy, wydzwanianie, kontrolowanie jego/jej posunięć w życiu i w mediach społecznościowych i proszenie go/ją milion razy o to, żeby zmienił(a) zdanie i wrócił(a).

Wszystkie tego typu zachowania spowodują, że jeszcze bardziej będziesz cierpieć, utracisz swoją godność i definitywnie oddalisz od siebie osobę, którą kochasz. Zapewniam cię, że za rok lub dwa, kiedy pomyślisz o obecnym etapie twojego życia, będziesz żałować, że wywierałeś(-łaś) na ex tak silną presję i pokazałeś(-łaś) mu/jej się jako osoba zdesperowana.

Najlepszym rozwiązaniem, zarówno, jeśli chcesz odzyskać byłego/byłą, jak i kiedy chcesz przejść przez rozczarowanie miłosne i odnaleźć szczęście bez swojego/swojej ex, jest zastosowanie reguły braku kontaktu.

Otóż to, kiedy ktoś nas zostawia, lepiej jest zniknąć, przynajmniej na trochę.

Jak radzisz sobie z zawodem miłosnym?

3. Przekonywanie siebie o własnej bezwartościowości

Relacje damsko-męskie stanowią główną sferę, z której czerpiemy bezpieczeństwo i sens naszej egzystencji. Dlatego też, kiedy zostajemy porzuceni, to normalne, że doświadczamy fazy obniżenia poczucia własnej wartości. Jest to jednak coś zupełnie innego niż przekonywanie siebie o tym, że jest się bez wartości.

Znałem i widziałem na własne oczy zbyt wiele osób, które wpadały w depresję, obwiniając się i tracąc jakąkolwiek miłość do samych siebie po rozpadzie ważnego związku z partnerem lub partnerką.

To prawda, z pewnością popełniłeś(-łaś) błędy i bardzo możliwe, że nie potrafiłeś(-łaś) pokierować związkiem z byłym/byłą najlepiej, jak się dało.

Jednak nie wszystko stracone.

Wszystkim zdarza się rozstanie i nie możesz pozwolić na to, żeby ta porażka negatywnie wpływała na twoje postrzeganie samego/samej siebie.

Co zrobić po rozstaniu?

Tak więc co powinno się zrobić, kiedy partner lub partnerka nas porzuca? Jak właściwie reagować po zerwaniu?

Poradą, której chciałbym ci udzielić na pierwszym miejscu, jest skoncentrowanie się na sobie.

Na początku nie będzie to łatwe, ale jeśli zmierzysz się z rozstaniem, mając właściwe podejście mentalne, zdołasz przekształcić to przykre doświadczenie w największą okazję do rozwoju i poprawy całego swojego życia.

Wsłuchując się w swój ból i przekierowując go na konstruktywne działania przynoszące pozytywne zmiany, będziesz w stanie postępować naprzód ze swoim życiem, nabierając prędkości.

Sekretem wyleczenia się z emocjonalnego bólu i przywrócenia swojemu życiu blasku po rozstaniu lub separacji jest skoncentrowanie się na sobie i zaprzestanie wywierania presji na partnerze lub partnerce.

co zrobić po rozstaniu

Dziękuję ci za przeczytanie do końca mojego wpisu. Teraz już wiesz, co zrobić po rozstaniu z partnerem lub partnerką i z pewnością nie popełnisz niewybaczalnych błędów, o których wspomniałem ci kilka akapitów wyżej.

Jeśli chcesz, żebym dalej towarzyszył ci w drodze ku lepszemu życiu i lepszym związkom, zachęcam cię do przeczytania jednego z moich zaawansowanych poradników, które pomogą ci przejść przez ten delikatny etap twojego życia w najlepszy z możliwych sposobów:

Klucz Do Odzyskania –> zaawansowany poradnik, który pomoże ci zrozumieć powody, dla których relacje miłosne się kończą, poznać sposoby na rozwiązanie konfliktów, które doprowadziły do rozpadu twojego związku oraz dowiedzieć się, jak odzyskać byłego partnera lub byłą partnerkę dzięki niezwykle skutecznym technikom opartym na sztuce uwodzenia i psychologii odwróconej. Znajdziesz go tutaj.

Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym –> kompletny poradnik, który pomoże ci pokonać ból związany z separacją, rozstaniem lub nieodwzajemnioną miłością, prowadząc cię jednocześnie ścieżką rozwoju osobistego, która zmieni na lepsze twoje życie. Znajdziesz go tutaj.

Jako ostatnią sugestię chciałbym zaproponować ci zapisanie się do listy mailingowej, dzięki czemu będę mógł dzień po dniu udzielać ci wsparcia i cennych porad. Wpisz poniżej swoje imię i adres e-mail i rozpocznij wraz ze mną terapię twojego złamanego serca!

Uzyskaj Dostęp Do Bezpłatnej Serii Maili, Które Pomogą Ci Przestać Cierpieć i Uleczyć Twoje Złamane Serce

4.9/5 - (10 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: