Szukaj
Close this search box.

Co napisać do byłego chłopaka lub byłej dziewczyny, żeby wrócił(a)

Co napisać do byłego chłopaka

Co napisać do byłej dziewczyny? Co napisać do byłego chłopaka, którego nadal kocham?

Utrzymywanie kontaktu z byłym lub byłą nie jest nigdy proste: w grę wchodzą silne emocje i delikatne sytuacje, z którymi trzeba sobie jakoś poradzić. Jeśli do tego celem jest odzyskanie go/jej, zgodzisz się ze mną, że sprawa komplikuje się jeszcze bardziej i że nie powinno się zawierzać wszystkiego przypadkowi.

Niezależnie od twojej wyjściowej sytuacji oraz tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, w tym wpisie znajdziesz wiele inspiracji, które pomogą ci sformułować wiadomość do twojej byłej lub twojego byłego.

Wyjaśnię, co napisać byłemu chłopakowi lub byłej dziewczynie, zarówno kiedy chcesz nawiązać z nim lub z nią przyjacielską relację, jak i kiedy będziesz chciał(a) go/ją odzyskać.

Muszę cię jednak uprzedzić, że nie wystarczy jedna prosta wiadomość, żeby odzyskać byłego lub byłą. To, że się rozstaliście, oznacza, że coś między wami się zepsuło, a żeby to naprawić, trzeba będzie wcielić w życie precyzyjny plan odzyskania, który będzie brał pod uwagę specyficzne problemy charakteryzujące waszą relację.

Doskonale, jesteśmy prawie gotowi, żeby zacząć i dowiedzieć się, co napisać byłemu lub byłej, ale najpierw chciałbym zaproponować ci zrobienie krótkiego testu online w celu zweryfikowania twoich szans na odzyskanie.

Wystarczą dwie minuty, żeby go wypełnić. Odpowiedzieć na pytania dotyczące związku, a na koniec pojawi się wynik wyrażony w procentach odpowiadającym prawdopodobieństwu odzyskania byłego partnera lub byłej partnerki.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Reguły pisania do eks

Wiadomość, którą masz napisać do byłego chłopaka lub byłej dziewczyny, musi przestrzegać mniej więcej tych samych reguł, co list (któremu poświęciłem oddzielny wpis). Z powodzeniem może go zastąpić, choć pamiętaj, że za formą listu przemawia też efekt zaskoczenia. Podobnie, jak w przypadku listu, punktem odniesienia dla wiadomości jest po pierwsze twoja wyjściowa sytuacja i okoliczności rozstania, a po drugie – reguła „zero kontaktu”.

Reguła „zero kontaktu”, zwana też przeze mnie regułą lub zasadą braku kontaktu, jest w zdecydowanej większości przypadków koniecznym elementem procesu odzyskania partnera lub partnerki. To określony przedział czasu, w którym nie kontaktujesz się z byłym/byłą, a koncentrujesz na poprawie swojego stanu psychicznego i ogólnie jakości życia.

To również okres, kiedy twój były/twoja była ma czas na przepracowanie waszego rozstania, zatęsknienie za tobą i zainteresowanie się tobą na nowo. Wiadomość może albo go poprzedzać i tym samym wprowadzać, albo nastąpić po nim w celu odnowienia kontaktu.

Dowiedz się więcej: Okres braku kontaktu

Drugą kwestią jest, jak już mówiłem, powód rozstania i związana z nim twoja sytuacja wyjściowa. Zdradziłeś ją? Przestałaś go pobudzać? Nie mogła na tobie polegać? Skupiłaś całe swoje życie wokół niego? Przyczyn może być wiele; niekiedy się ze sobą łączą, niekiedy też niełatwo rozpoznać je na pierwszy rzut oka. Mogą się też różnić w zależności od płci.

Żeby poznać je lepiej i tym samym ocenić swoje szanse odzyskania eks, a także wiedzieć, jak po kolei postępować, zachęcam cię do lektury mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”.

Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze przyczyny rozpadu związku i wyjaśniony krok po kroku cały proces odzyskania byłego lub byłej z pomocą psychologicznych mechanizmów i sztuczek, o których nie miałeś(-łaś) pojęcia.

Dwie wersje e-booka, dla niej i dla niego, gwarantują, że poradnik będzie uwzględniał twój punkt widzenia i twoją rolę w związku, a daleki będzie od uogólnień. Możesz pobrać go tutaj.

Co więcej, mam też dla ciebie specjalny e-book „Najlepsze Wiadomości Do Ex” – zawierający porady, zaawansowane techniki i ponad 140 przykładów wiadomości i konwersacji, które możesz wykorzystać, pisząc do ex.

Jeśli wysyłanie wiadomości jest dla ciebie istotnym narzędziem komunikacji, zachęcam cię do przeczytania go i poznania sekretu odzyskania byłego lub byłej za pomocą wiadomości. Znajdziesz go tutaj.

Poradnik z praktycznymi przykładami wiadomości do ex dla każdej sytuacji oraz technikami odzyskania przez SMS.

Co napisać do byłego chłopaka, żeby wrócił?

Pamiętając o tym, że wiadomość powinna przypominać list, postaraj się zawrzeć w niej kilka koniecznych elementów. Jeśli ma ona poprzedzać okres braku kontaktu, najważniejsze, żeby w stosunkowo krótkiej treści znalazły się następujące informacje:

 • Dajesz do zrozumienia, że bierzesz na siebie odpowiedzialność za swoje błędy, i przepraszasz, jeśli to konieczne.
 • Okazujesz zrozumienie i akceptację zakończenia waszego związku.
 • Zapowiadasz okres braku kontaktu.
 • Zaciekawiasz go czymś, co przydarzyło bądź przydarzy ci się w życiu, ale nie mówisz mu, o co dokładnie chodzi. Proponujesz, że kiedyś w przyszłości mu o tym opowiesz.
 • W całej wiadomości starasz się wysyłać mu pozytywny komunikat.

Nawet jeśli popełniłaś poważne błędy, które doprowadziły do końca waszego związku albo pogorszyły znacznie wasze relacje po rozstaniu, wiadomość daje ci szansę zostawić po sobie mimo wszystko dobre wrażenie.

Postaraj się zachować klasę i nie okazywać negatywnych emocji. Nie chcesz w końcu, żeby cię z nimi kojarzył! Spójrzmy na prosty przykład tego, co napisać do byłego chłopaka. Może posłużyć ci jako inspiracja:

Ostatnio zachowywałam się okropnie i byłam nie do zniesienia. Pozwoliłam dać się ponieść negatywnym emocjom i straciłam nad sobą kontrolę. Przykro mi i tego żałuję. Tak naprawdę zgadzam się z twoją decyzją o rozstaniu. Będzie lepiej, jeśli teraz każde z nas pójdzie swoją drogą. Czekają mnie teraz duże zmiany, o których być może w przyszłości będę miała okazję ci opowiedzieć. Póki co nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć ci wszystkiego dobrego.

Inaczej będzie natomiast wyglądała wiadomość, która będzie miała na celu wznowienie kontaktu z byłym już po upływie okresu braku kontaktu. Żeby ją napisać, będziesz potrzebowała dobrej wymówki, np. coś spowodowało, że pomyślałaś o nim albo o jakimś waszym wspólnym przeżyciu.

Wiadomość musi być krótka, pozytywna, ale też lekka i niezdradzająca twojego zaangażowania. Może ona wyglądać następująco:

Robiąc porządki, znalazłam książkę, którą dałeś mi na urodziny rok temu. Pamiętasz, co napisałeś na pierwszej stronie? Jak to przeczytałam, to pomyślałam o tobie i przypomniałam sobie, jak fajnie spędziliśmy wtedy ten dzień. Mam nadzieję, że u ciebie wszystko ok 🙂

Taka krótka i prosta wiadomość niesie ze sobą złożony i pozytywny komunikat:

 • pokazuje, że masz się dobrze, żyjesz własnym życiem i nie masz do niego żalu;
 • zdarzyło ci się o nim pomyśleć, ale nie robisz tego cały czas;
 • wywołuje w nim pozytywne wspomnienie związane z tobą i sprawia, że zaczyna odczuwać twój brak;
 • zachęca go do podtrzymania rozmowy.

Możesz też odwołać się do jego hobby lub zainteresowań. Będzie to wyglądało niewinnie, a jednocześnie zabrzmi bardzo sympatycznie:

Słyszałam, że pod Warszawą ma być festiwal muzyki elektronicznej, na który zaprosili wszystkie największe gwiazdy z Berlina i Amsterdamu. Pamiętam, że zawsze chciałeś na coś takiego pojechać, i dlatego o tobie pomyślałam. Mam nadzieję, że u ciebie wszystko gra 🙂

Więcej przykładów wiadomości znajdziesz w moim e-booku „Najlepsze Wiadomości Do Ex”. Wyjaśniam w nim dokładnie, kiedy, w jakiej sytuacji i co powinnaś napisać byłemu chłopakowi, żeby go odzyskać oraz jakich technik użyć, by przyspieszyć cały ten proces.

Wysłanie wiadomości trwa zaledwie chwilę, ale właśnie dlatego łatwo popełnić na tym etapie błąd, który może uniemożliwić odzyskanie partnera. Jest to jeden z kluczowych etapów i ważne, żebyś wykorzystała go jak najlepiej. Jeśli chcesz zgłębić to zagadnienie, zapoznać się z moim e-bookiem poświęconym temu tematowi.

Poradnik z praktycznymi przykładami wiadomości do ex dla każdej sytuacji oraz technikami odzyskania przez SMS.

Co napisać byłej dziewczynie?

Żeby wiedzieć, co napisać do byłej dziewczyny, żeby ją odzyskać, musisz najpierw wiedzieć, jak wygląda twoja sytuacja i co chcesz tą wiadomością osiągnąć. Chcesz ją przeprosić? Zaciekawić? Chcesz wprowadzić okres braku kontaktu? Chcesz wznowić z nią kontakt?

Pierwszy przykład, który zobaczysz za chwilę, może okazać się bardzo skuteczny, ale tylko w przypadku sytuacji, w których ona jest rozczarowana jakimś twoim zachowaniem albo niezdecydowana, co robić. Nada się doskonale np. w przypadku rozstania po głupiej kłótni.

Nie możesz natomiast go wykorzystać, jeśli ona jest pewna swojej decyzji, wściekła na ciebie, straciła tobą zainteresowanie lub minęło już sporo czasu odkąd z tobą zerwała.

A oto treść wiadomości:

Posłuchaj, skrzywdzenie ciebie jest ostatnią rzeczą, jakiej bym chciał, bardzo mi przykro. Uważam, że to, co jest między nami, warte jest wysiłku i zaangażowania. Podaj mi 3 rzeczy, których byś ode mnie chciała, żeby nasz związek mógł w przyszłości dalej się rozwijać, a ja powiem ci, czego potrzebuję od ciebie. Dajmy sobie 3 miesiące próby, a po tym czasie, jeśli się nie uda, rozstaniemy się ostatecznie i każde pójdzie w swoją stronę.

Pierwsze zdanie oczywiście będzie na miejscu, jeśli zrobiłeś coś, czym faktycznie ją zraniłeś.

Jeśli powody, dla których cię zostawiła, są inne, możesz dostosować wiadomość do twojej sytuacji, ale radzę ci, żebyś zawsze okazywał wyrozumiałość względem tego, jak ona się czuje, oraz (w sposób elegancki) przyjął na siebie swoją część odpowiedzialności za koniec waszego związku.

Tak sformułowana wiadomość:

 • pokazuje, że umiesz wziąć na siebie odpowiedzialność i przeprosić, kiedy to konieczne;
 • pokazuje, że rozumiesz ją i że jesteś gotów włożyć wysiłek w naprawienie waszego związku;
 • wyrównuje wasze role, sprawia, że ona też musi się zaangażować;
 • pokazuje, że ci na niej zależy;
 • powoduje, że przejmujesz kontrolę nad sytuacją jak prawdziwy mężczyzna;
 • pokazuje, że jesteś w stanie się rozstać, jeśli po 3 miesiącach wasze relacje się nie poprawią.

Jeśli wiadomość ma wprowadzić okres braku kontaktu, wiele zależy od twojej sytuacji. Bardzo częstą przyczyną rozstania, choć często nie widać tego na pierwszy rzut oka, jest utrata zainteresowania ze strony dziewczyny. Wówczas jednym z elementów wiadomości będzie próba zaciekawienia jej:

Przepraszam, w ostatnich dniach nie byłem zupełnie sobą. Sytuacja między nami kompletnie mnie rozbiła, a ja niepotrzebnie dałem się ponieść emocjom, z którymi tak naprawdę się nie identyfikuję. Myślę, że jest dobrze tak, jak jest. Chyba każde z nas musi pójść w swoją stronę i po prostu nie jesteśmy w stanie kontynuować tego razem. Planuję teraz pewne większe zmiany w moim życiu, może kiedyś w przyszłości będę miał okazję ci o tym opowiedzieć. Życzę ci wszystkiego dobrego, trzymaj się!

Po upływie okresu braku kontaktu musisz w sprytny sposób pojawić się na nowo w życiu swojej byłej. Nie możesz jednak tego robić w sposób ostentacyjny. Wiadomość, którą jej wyślesz, nie może dać jej do zrozumienia, że chcesz, by do ciebie wróciła, musi być więc niewymuszona, lekka i przyjacielska.

Idealnie będzie jeśli wspomnisz w niej o czymś, co skłoniło cię do pomyślenia o byłej i tym samym odezwania się do niej. Najlepiej, żeby było to coś związanego z waszym wspólnym, miłym wspomnieniem, jak np. wspólną podróżą:

Wczoraj po długim pojechałem do Sopotu z moimi przyjaciółmi i przypomniało mi się, jak byliśmy tam razem. Pamiętasz jak pędziliśmy na pociąg, który prawie nam uciekł? Kiedy o tym pomyślałem, aż się uśmiechnąłem do siebie 🙂

Tego typu wiadomość zadziała bardzo dobrze, ponieważ:

 • komunikuje jej, że o niej pomyślałeś (ale nie myślisz o niej bez przerwy);
 • sprawia, że przypomina jej się coś miłego z waszego związku i zaczyna za tobą tęsknić;
 • stwarza ci podstawy do kontynuowania lekkiej i sympatycznej rozmowy.

Wiele wzorów wiadomości, dostosowanych do danej sytuacji, zamieściłem w moim e-booku „Najlepsze Wiadomości Do Ex”. Wysłanie wiadomości, choć wydaje się banalne, jest bardzo istotnym elementem w procesie odzyskania partnerki.

Właściwie sformułowana i wzbogacona o techniki oparte na mechanizmach psychologicznych znacznie zwiększy twoje szanse, a przy tym pozwoli zachować ci twoją godność. Prezentację e-booka znajdziesz tutaj.

Poradnik z praktycznymi przykładami wiadomości do ex dla każdej sytuacji oraz technikami odzyskania przez SMS.

Teraz już wiesz, zarówno co napisać do byłego chłopaka, jak i co napisać do byłej dziewczyny. Dziękuję ci za doczytanie tego wpisu do końca i powodzenia! 😉

4.4/5 - (250 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: