Szukaj
Close this search box.

Co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu, czyli zemsta z klasą

co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu

Zostawił cię twój chłopak (lub mąż) i na pewno bardzo z tego powodu cierpisz. Obok smutku i tęsknoty pojawia się uczucie upokorzenia i gniewu. Te ostatnie doskonale pobudzają pragnienie zemsty, które towarzyszy wielu porzuconym kobietom. Dlatego zapewne zastanawiasz się teraz, co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu.

Chcesz, by rozstanie bolało go przynajmniej tak samo jak ciebie, chcesz, żeby pożałował swojej decyzji, żeby skręcało go z zazdrości i żeby nie mógł się uwolnić od myśli o tobie. To wszystko jest zupełnie zrozumiałe, ale czy naprawdę warto dać się opanować takim emocjom?

W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy jak najdokładniej temat bólu po rozstaniu, który może odczuwać partner, który cię zostawił. Dowiemy się, czy facet, mimo że sam zrywa, cierpi i czy warto się na nim mścić. Odpowiemy również na dręczące cię pytanie, co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu.

Na koniec omówimy dwa możliwe scenariusze wydarzeń: gdy chcesz, by pożałował swojej decyzji, żeby go odzyskać, oraz gdy chcesz o nim zapomnieć, ale jednocześnie odczuć satysfakcję.

Zanim przejdziemy do powyższych zagadnień, zachęcam cię do zrobienia krótkiego darmowego testu online, który pozwoli ci zrozumieć, jak radzisz sobie z rozstaniem i zawodem miłosnym. Oceń obiektywnie swoją kondycję, zanim cokolwiek zrobisz, by poprawić swój stan.

Jak radzisz sobie z zawodem miłosnym?

Co najbardziej boli faceta po rozstaniu: psychologia

Myślisz, że faceci nie cierpią po rozstaniu i wszystko po nich spływa jak po kaczce? Że nie wypłakują się w poduszkę tak jak ty? Od razu ci powiem, że jesteś w błędzie. Mężczyźni również odczuwają ból po rozstaniu, nawet takim, które sami inicjują. To cierpienie jednak ma inne przejawy i, powiedzmy, inny harmonogram niż w przypadku kobiet.

Oczywiście, jeśli to ty zrywasz, mężczyzna, który się z tą decyzją nie zgadza, będzie czuł się fatalnie. Na zmianę będzie zgrywał silnego i obojętnego, ale często będą nachodziły go chwile słabości. Wtedy będzie pragnął się wypłakać albo wyżyć w inny sposób.

Co więcej będzie wracał wspomnieniami do waszego związku. Będzie rozpamiętywał, jaką cudowną kobietą byłaś, i gdybał, co mógł zrobić inaczej, by nie doszło do rozstania.

co zaboli faceta po rozstaniu

Pod tym względem reakcje facetów po rozstaniu różnią się od reakcji kobiet. Te ostatnie na ogół najpierw opłakują związek, a jednocześnie dużo rozmawiają z przyjaciółmi i rodziną, co pozwala im się szybciej otrząsnąć.

To kobiety, nie mężczyźni, częściej mówią sobie: „Było, minęło. Wiele się nauczyłam. Czas stanąć na nogi i pójść dalej” – i faktycznie to robią!

Po co ci to wszystko mówię? Ano po to, by uświadomić ci, że facet, który się z tobą rozstał, być może teraz wpadł w imprezowy szał i próbuje udowodnić sobie i innym, że dobrze zrobił. Ale za jakiś czas zaczną wracać wspomnienia. Ty być może już będziesz się spotykać z kimś innym, a on będzie wodził za tobą tęsknym spojrzeniem.

Dlaczego zemsta to nie jest dobre wyjście?

Wróćmy jednak do potrzeby zemsty, przez którą tak bardzo teraz chcesz zadać mu ból. Na pewno nie raz już słyszałaś, że zemsta to nie jest rozwiązanie. Każdy tak mówi, dopóki sam nie znajdzie się w podobnej sytuacji! Ale może jest w tym jednak sporo prawdy? Przeanalizujmy to dokładniej.

Z jakiegoś powodu masz poczucie, że zemsta przyniesie ci satysfakcję po rozstaniu. W rzeczywistości jedno nie ma nic do drugiego. Jeśli masz kiedykolwiek pomyśleć o swoim rozstaniu „Dobrze, że się tak stało”, to na pewno zemsta cię do takiego wniosku nie doprowadzi.

Zamiast tego natomiast spowoduje, że będziesz tylko pielęgnować w sobie uczucie złości i rozczarowania. Będziesz stawiać siebie w roli ofiary, a to ani nie przyspieszy twojej rekonwalescencji po rozstaniu, ani nie poprawi twojej samooceny, a wręcz przeciwnie.

Pomyśl, czy planując zemstę, będziesz w stanie jednocześnie cieszyć się życiem i poznać kogoś nowego? No właśnie: zemsta daje ci złudną obietnicę satysfakcji, a tak naprawdę blokuje ci wszelkie szanse na poprawę sytuacji.

I tu dochodzimy do najważniejszego wniosku. Twoja satysfakcja i zadowolenie są ważne, ale nie powinnaś budować ich na poczuciu nienawiści – to po prostu nie zadziała.

To, co natomiast zapewni ci wewnętrzny spokój, to świadomość, że podniosłaś się po rozstaniu, jesteś jeszcze silniejsza, a twoje życie ma dla ciebie mnóstwo wspaniałych możliwości do wykorzystania.

Sugestie, co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu

Przejdźmy teraz do długo oczekiwanej odpowiedzi na pytanie, co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu. Zwróćmy uwagę, że może być i tak, że twój facet, rozstając się z tobą, celowo próbuje zadać ci ból. Chce, żebyś cierpiała, chce widzieć, jak bardzo go potrzebujesz.

Jeśli spotykałaś się z narcyzem, taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Przeczytaj wpis o tym, jak zranić narcyza, który lepiej naświetli ci sytuację.

Jeśli faktycznie chcesz, żeby zaczął mocno żałować swojej decyzji, jest kilka rzeczy (dość oczywistych), obok których trudno mu będzie przejść obojętnie:

  • Spotykanie się z nowym facetem: nie ma co ukrywać. Jeśli zaczniesz umawiać się z kimś innym, kto w dodatku wyda się bardzo atrakcyjny, twój były może odczuć zazdrość, żal i tęsknotę.
  • Metamorfoza: jeśli twój ex zauważy twoje zmiany na lepsze, zwłaszcza te wizualne, może również zrobić się sentymentalny. Będzie żałował, że zostawił taką fajną dziewczynę, może być zazdrosny o potencjalnego następcę, a także spojrzeć na ciebie jak na nowo poznaną kobietę, która jest źródłem silnych bodźców dla faceta.
  • Reaktywacja życia towarzyskiego: były facet może ci też pozazdrościć bogatego życia towarzyskiego. Może dotknąć go to, że teraz to znajomi są ci bliżsi niż on.
  • Pokazanie, że odżyłaś: mimo wszystko facet po rozstaniu nie spodziewa się po tobie czegoś nowego, niż dotychczas o tobie wiedział. Jeśli zaczniesz czerpać z życia to, co najlepsze, zacznie żałować, że nie może tego z tobą dzielić.
co najbardziej boli faceta po rozstaniu

Jest jedna wspólna uwaga dla tych wszystkich podpunktów: musisz uważać, by nie zrobić wrażenia reaktywnej mścicielki. Jeśli te zmiany będą wyglądały nienaturalnie, na pokaz, zamiast wynikać z twojej faktycznej pracy nad sobą, nic z tego nie będzie.

Dlatego wskazane jest odczekanie w spokoju po rozstaniu. Wówczas twoje zmiany zbiegną się w czasie z jego możliwą tęsknotą. Za chwilę wyjaśnię to dokładniej.

Chcesz go odzyskać czy o nim zapomnieć?

Omówimy sobie teraz obiecane dwa scenariusze wydarzeń. Jeśli chcesz wiedzieć, co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu, prawdopodobnie przyświecają ci dwa cele:

  • Chcesz go odzyskać. Stwierdzasz, że on musi przede wszystkim zacząć żałować, że cię zostawił, a następnie z łatwością sprawisz, że wróci do ciebie na kolanach.
  • Chcesz o nim zapomnieć. Ale zanim ostatecznie się pożegnacie, planujesz zadać ostatni cios. Pragniesz zemsty za to, co ci zrobił.

W przypadku obu sytuacji istnieje spore ryzyko, że twój plan się nie powiedzie, a nawet obróci przeciwko tobie. Działasz pod wpływem silnych emocji, które niekoniecznie podpowiadają ci najlepsze strategie i rozwiązania.

Dlatego proponuję zwięzłe przeanalizowanie tych przypadków, abyś mogła nieco bardziej na chłodno na nie spojrzeć i zastanowić się, czego właściwie chcesz i jak to możesz osiągnąć.

Chcę go odzyskać

W większości przypadków chęć sprawienia facetowi bólu po rozstaniu, to tak naprawdę desperacka próba zwrócenia na siebie jego uwagi i tym samym skłonienia go do powrotu. Należy jednak zachować sporą ostrożność.

Po pierwsze, jak już mówiłem, nie chodzi o to, żeby w ostentacyjny sposób pokazywać, że chcesz go odzyskać. Ani imprezowe szaleństwo bez granic, ani nagłe, zmiany na lepsze o 180 stopni, nie będą wyglądały dobrze i autentycznie.

Po drugie, nie chodzi też o to, żeby zajść mu jeszcze bardziej za skórę. Jeśli myślisz, że niszcząc mu życie, sprawisz, że wróci do ciebie, błagając o litość – jesteś w błędzie. Utwierdzisz w ten sposób negatywne skojarzenia z relacją z tobą i sprawisz, że on na dobre się od ciebie odsunie.

Jak zatem postępować? Żeby odzyskać chłopaka, musisz w pierwszej kolejności pokazać mu, że akceptujesz rozstanie, a następnie uciąć wszelkie kontakty. Tylko tak masz szansę w spokoju wydobrzeć oraz szybciej doprowadzić do tego, że jego negatywne wspomnienia zostaną wyparte przez pozytywne.

Wprowadzaj stopniowo w swoim życiu zmiany, a gdy znów pojawisz się na horyzoncie, zrobisz dobre wrażenie. Jednocześnie, jeśli wzbudzisz w nim lekką zazdrość, twój ex zacznie żałować swojej decyzji, miotać się i tęsknić. Zacznie przypuszczać, że twoja zmiana związana jest z tym, że pozbierałaś się po związku z nim szybciej i skuteczniej, niż sądził.

Jeśli to faktycznie odzyskanie faceta jest twoim celem, zamiast szukać sposobów na zadanie mu bólu, sięgnij po najlepszy dostępny na rynku poradnik odzyskania byłego. „Klucz Do Odzyskania„, bo o nim mowa, to kompendium wiedzy, dzięki któremu staniesz na nogi po rozstaniu i zaczniesz strategicznie działać.

Zawarte w nim oryginalne techniki i praktyczne porady pomogą ci osiągnąć to, czego faktycznie pragniesz. Wypełnij poniższy formularz i pobierz darmowy rozdział.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Chcę o nim zapomnieć

Jeśli natomiast jesteś przekonana, że nie chcesz mieć już nic wspólnego z tym facetem, zastanów się, skąd w tobie tak silna potrzeba zadania mu cierpienia. Czy jest to spowodowane tylko tym, że masz potrzebę świadomości, że jego ból jest tak samo silny jak twój? Czy szukasz w tym źródła satysfakcji?

Zadaję ci te pytania, ponieważ moim zdaniem tak naprawdę kierują tobą dwie pobudki. Albo nie chcesz się przed sobą przyznać, że właściwie chciałabyś, by do ciebie wrócił. Albo jesteś ogarnięta żądzą zemsty wynikającą z silnych negatywnych emocji i sądzisz, że to właśnie jest droga do odzyskania lepszego samopoczucia.

W przypadku pierwszej ewentualności, odsyłam cię akapit wyżej. Nie ma nic złego w tym, że chcesz do niego wrócić: tęsknisz i to nie ty ostatecznie zakończyłaś ten związek. A był on tak samo jego, jak i twój. Nie musisz tego wypierać. Zrób uczciwy bilans waszej relacji i oceń, czy faktycznie będziesz z nim szczęśliwsza. Jeśli tak, przystąp do realizacji planu odzyskania!

Przeczytaj też: Jak odpuścić sobie chłopaka?

Jeśli natomiast po prostu nie radzisz sobie z rozstaniem i zawodem miłosnym, czujesz się oszukana i upokorzona, ale wiesz, że z tego związku nic nie będzie, musisz również zrealizować plan, w wyniku którego pogodzisz się z tym, co cię spotkało, i pójdziesz dalej ze swoim życiem.

W tym trudnym momencie masz prawo potrzebować pomocy. W tym wypadku poradnik „Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym” może okazać się absolutnie wystarczającym wsparciem. Zawarte w nim ćwiczenia i porady pozwolą ci stopniowo zaakceptować rozstanie, odrzucić negatywne emocje, uporać się z bólem i otworzyć na nowe szanse. Krok po kroku wyprowadzi cię na prostą, dzięki czemu będziesz gotowa, by wejść w nowy związek i uczynić go lepszym od poprzedniego. Kliknij poniżej i zapoznaj się z jego zawartością.

Odkryj metodę i najlepsze techniki, żeby przestać cierpieć z miłości, szybko zapomnieć o ex i zbudować sobie cudowne życie.

Podsumowanie

Dotarliśmy w ten sposób do końca wpisu, w którym przeanalizowaliśmy pytanie zadawane przez wiele kobiet: „Co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu?”. Mam nadzieję, że po jego lekturze wiesz już, że facet też może mieć po rozstaniu poczucie porażki, bez względu na to, co zrobisz. Masz też świadomość, że zemsta nie przyniesie ci ukojenia, ale możesz podjąć inne działania, które ten efekt na pewno będą miały.

Życzę ci powodzenia, bez względu na to, czy chcesz zamknąć rozdział, jakim był twój były związek, czy też odzyskać utraconą miłość, a wraz z nią szczęście i spokój ducha. Pamiętaj, że życie to ciągłe zmiany, na które nie zawsze mamy wpływ. Mamy natomiast wpływ na to, jak te zmiany będziemy przyjmować i postrzegać 😉

4.2/5 - (26 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: