Co czuje facet, gdy odchodzi i jak wpłynąć na jego emocje?

co czuje facet gdy odchodzi

Co czuje facet, gdy odchodzi? Czy jego zachowanie odzwierciedla jego emocje?

Jeśli jesteś świeżo po rozstaniu, nie dziwię się, że zadajesz sobie te i podobne pytania. Zapewne jest ci w tej chwili bardzo smutno, złościsz się, jesteś rozczarowana, tęsknisz, masz mnóstwo wątpliwości. Ale poza tym całym repertuarem emocji dręczy cię jeszcze to, co w tej chwili może odczuwać twój były.

Brakuje mu ciebie? Jest rozżalony? Z trudem powstrzymuje się, żeby do ciebie nie napisać? A może wręcz przeciwnie: odetchnął z ulgą, jest pełen energii i cieszy się, że znów jest singlem?

Skoro faktycznie chcesz spróbować przeniknąć jego myśli i stany emocjonalne, czytaj dalej. Zastanowimy się dziś bowiem, co czuje facet, gdy odchodzi. Powiem więcej: skonfrontujemy jego uczucia z zachowaniem, które nie zawsze odpowiada temu, co faktycznie mu w duszy gra. Na koniec otrzymasz również kilka porad, dzięki którym zyskasz pewien wpływ na jego uczucia względem ciebie i waszego zakończonego związku.

Zanim zaczniemy, chciałbym zachęcić cię jeszcze do zrobienia krótkiego testu online. Jest on całkowicie bezpłatny, a może dostarczyć ci bardzo istotnej informacji: jakie masz faktyczne szanse na odzyskanie byłego.

Odpowiedzenie na pytania zajmie ci najwyżej 2 minuty. Wynik, wyrażony w procentach, otrzymasz natychmiast po zrobieniu testu. Dowiedz się, jakie jest prawdopodobieństwo powrotu do twojego ex!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak zachowuje się były, kiedy odchodzi?

Faceci bardzo różnie się zachowują, kiedy kończy się związek. Jeśli to ty zrywasz, możesz się spotkać z różnymi oznakami sprzeciwu. Twój były będzie cię błagał o powrót, ciągle się z tobą kontaktował, obiecywał poprawę, może spróbuje przekonać cię bukietami kwiatów. Ale jeśli to on odchodzi, sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Po pierwsze, twój były może na odchodne zaproponować ci przyjaźń. To typowe zagranie, które ma za zadanie uspokoić jego wyrzuty sumienia. Poza tym, jeśli liczy na to, że jako singiel będzie mógł czasami się z tobą umówić bez zobowiązań, taka propozycja zostawia mu otwartą furtkę.

Po drugie, może zachowywać się jak klasyczny dupek i od razu afiszować z innymi dziewczynami czy obgadywać cię za plecami. A nawet jeśli nie to, może po prostu ostentacyjnie pokazywać, jak czerpie radość z bycia singlem. Dowiesz się zatem, że regularnie imprezuje, jeździ na „męskie wypady” i flirtuje z każdą napotkaną dziewczyną.

Po trzecie w końcu, może kompletnie zniknąć z twojego pola widzenia. Przestać się kontaktować, a w skrajnych przypadkach nawet usunąć cię ze znajomych w mediach społecznościowych i przestać zadawać ze wspólnymi znajomymi.

Rzecz jasna w powyższych przypadkach mówimy o zachowaniach, które wskazują na to, że nie jest zainteresowany powrotem do ciebie (a przynajmniej takie chce sprawiać wrażenie). O oznakach tego, że facet chce wrócić, przeczytasz natomiast w tym wpisie.

Co czuje facet, gdy odchodzi?

Czy jesteś więc w stanie wydedukować, co czuje facet, gdy odchodzi? Oczywiście, ważne jest odczytywanie niektórych sygnałów. Może być tak, że czuje ulgę, bo autentycznie nie chciał z tobą być, zainteresował się kimś innym itp. Choć rzadko jest tak, że tylko takie pozytywne uczucia towarzyszą rozstaniu.

Mimo że miało ono miejsce z jego inicjatywy, mogą dopadać go chwile zwątpienia. Nawet między dziką imprezą a randką z Tindera nie będzie nic dziwnego w tym, że zdarzy mu się rozpamiętywać piękne chwile, które razem spędziliście, albo zastanawiać, co teraz robisz. Prawie na pewno od czasu do czasu zatęskni, choć niekoniecznie może to go skłonić do zmiany decyzji.

Kiedy facet odchodzi, pozytywne uczucia związane z relacją z ex przychodzą po czasie. Najpierw może zachłysnąć się codziennością singla, może racjonalizować swoją decyzję w głowie. Ale będzie musiał dostrzec twój brak i stwierdzić, czy sobie z nim poradzi, czy też nie.

W zależności od okoliczności rozstania może czuć złość czy smutek, ale też być zwyczajnie zobojętniały, nastawiony neutralnie do ciebie. Tak czy inaczej należy mieć na uwadze, że najprawdopodobniej nie będzie chciał pokazać ci (przynajmniej od razu), że żałuje i cierpi. Dlatego nie oceniaj pochopnie jego zachowania i poczekaj cierpliwie na rozwój wydarzeń.

Sposoby, by wpłynąć na jego odczucia

W międzyczasie jednak, jeśli zależy ci na tym, by go odzyskać, możesz robić proste rzeczy, które być może wpłyną na to, co czuje twój były facet.

Przede wszystkim możesz wzbudzić w nim ciekawość i zaskoczenie. Efekt ten uzyskasz, jeśli ograniczysz kompletnie wasze kontakty i pokażesz mu, że jesteś w stanie zaakceptować fakt, że odszedł.

Z czasem możesz dawać o sobie znać, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie zademonstrujesz, jak się rozwijasz i jak się zmieniłaś na lepsze. W wielu przypadkach dobrze podziała też zasugerowanie, że możesz się z kimś spotykać – wówczas twój ex poczuje ukłucie zazdrości.

W końcu powinnaś zrobić na nim dobre wrażenie: jako osoba towarzyska, realizująca swoje cele, niezależna, pozytywnie nastawiona do życia. Masz szansę sprawić, że w jego oczach staniesz się równie atrakcyjna, jak nowo poznana dziewczyna.

Trudno ci będzie wzbudzić takie odczucia i myśli, jeśli będziesz do niego nachalnie wypisywać, próbować go przekonać do zmiany zdania czy mścić się na nim. Dlatego tak ważne jest, żeby przyjąć właściwą strategię odzyskania. Tę z kolei znajdziesz w poradniku „Klucz Do Odzyskania„, w wersji dla niej.

To kompleksowy przewodnik, który krok po kroku pokaże ci, jak z pomocą zaawansowanych technik opartych na psychologii i mechanizmach relacji damsko-męskich odzyskać byłego faceta i sprawić, by sam pragnął do ciebie wrócić. Wypełnij formularz poniżej i pobierz bezpłatny rozdział.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

3.9/5 - (10 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.