Relacje mogą zakończyć się na wiele różnych sposobów i z wielu powodów. Chociaż wciąż może pozostać wiele niewypowiedzianych słów i nierozwiązanych spraw, to czasami nieuniknione jest, że pojawi się ta nienaturalna cisza po rozstaniu.
Jeszcze kilka tygodni temu ta osoba była częścią ciebie i mogłeś/aś ją słyszeć praktycznie o każdej porze dnia. Teraz jednak wydaje się, że między wami jest mur nie do pokonania. Nie możesz nawet do niej zadzwonić, aby powiedzieć o bólu czy dezorientacji, jakiej doświadczasz.
Jak doszło do tej sytuacji? Czy cisza po rozstaniu jest normalna?
Cisza po rozstaniu może mieć różne znaczenia i interpretacje. Może się to zdarzyć spontanicznie lub może zostać zaplanowane przez jedną ze stron, w celu osiągnięcia określonego celu (na przykład aby odzyskać byłego).
W dzisiejszym artykule omówimy wszystkie te możliwości i strategie. Zanim jednak zaczniemy, zachęcam cię do wykonania tego krótkiego i darmowego testu. Pozwoli ci on poznać twoje szanse na powrót do byłego chłopaka lub byłej dziewczyny i odzyskanie waszego związku. Znajdziesz go pod tym linkiem.
Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?
Spis treści
Cisza po rozstaniu: znaczenie w zależności od sytuacji
Jak już wspomniałem, ta „ściana ciszy” pojawiająca się między partnerami, może powstać z różnych czynników i mieć równie różne cele.
Na przykład partner, który został porzucony, może chcieć całkowicie zerwać wszelkie kontakty z byłą, aby lepiej radzić sobie z dochodzeniem do siebie po rozstaniu. Nieustanne kontaktowanie się i przebywanie każdego dnia z osobą, która nas opuściła, w rzeczywistości wyłącznie powoduje, że nie będziemy mogli pogodzić się z tym, że związek się rozpadł. Co więcej nasila to nasze i tak już bardzo niestabilne emocje.
Ale cisza po rozstaniu może być również wykorzystana jako strategia do odzyskania byłego, dzięki zastosowaniu tzw. zasady braku kontaktu.
W tym przypadku celem jest stworzenie dystansu, aby móc poprawić i odzyskać utraconą niezależność. Pozostawia to jednocześnie przestrzeń dla ex i pozwala na to, aby zaczął/ęła odczuwać tęsknotę za właśnie zakończonym związkiem.

Nienaturalna i ciężka do zniesienia cisza po rozstaniu często prowadzi do tego, że jeden z partnerów, nie otrzymując żadnych odpowiedzi, po jakimś czasie musi zaakceptować sytuację taką, jaka jest.
Dzieje się tak, gdy jedna osoba „rozpływa się w powietrzu” bez wyjaśniania i nie odpowiada na wiadomości lub telefony. I tu zazwyczaj pojawiają się wątpliwości, które powodują, że zadajesz sobie pytanie: „Ale czy cisza po rozstaniu oznacza, że jemu nadal na mnie zależy, czy nie?”.
Jak widzisz, ciszę po rozstaniu można wytłumaczyć w różny sposób i czynniki te jednocześnie nie mają ze sobą nic wspólnego. Co więcej, ważne jest również, żebyśmy zawsze zwracali uwagę na to, w jaki sposób zakończył się związek. Mówiąc krótko, nie ignorujmy przyczyn, które doprowadziły do jego końca, i tego, kto zdecydował się zostawić drugą osobę.
Cisza po rozstaniu: przestrzeń dla własnego bólu
Radzenie sobie z końcem związku nigdy nie jest łatwe, ponieważ jest to czas pełen sprzecznych emocji, uczuć, lęków i bólu. Dotyczy to zarówno tych, którzy odchodzą, jak i tych, którzy zostali porzuceni, nawet jeśli partnerzy przeżywają to inaczej.
Dlatego z jednej strony można sobie wyobrazić, dlaczego po rozstaniu następuje cisza. To poczucie niedowierzania i oszołomienia może całkowicie sparaliżować i doprowadzić do prawdziwej blokady.

Strach przed popełnieniem błędu, powiedzeniem czegoś nie na miejscu lub wykonaniem gestów, które nie spotkają się z aprobatą, jest wielki. Dlatego niektórzy ludzie zamykają się w sobie. Dzieje się to przede wszystkim tym, którzy zostali postawieni przed decyzją o rozstaniu, dlatego czują się odrzuceni przez ukochaną osobę.
Zwykle zaraz po zakończeniu związku myślimy, jak powinniśmy się zachować i czy powinniśmy podejmować jakieś kroki. Zastanawiamy się, czy dać byłemu partnerowi przestrzeń w obliczu właśnie podjętej decyzji czy spróbować się z nim skontaktować.
Jeśli aktualnie cierpisz z powodu zakończenia związku i chcesz wiedzieć, jak sobie najlepiej poradzić w tej trudnej sytuacji, zachęcam cię do lektury poradnika „Nowy początek po zawodzie miłosnym”. Stanowi on nieocenioną pomoc w przezwyciężeniu bólu i ułatwia proces dochodzenia do siebie po rozstaniu.

Odkryj metodę i najlepsze techniki, żeby przestać cierpieć z miłości, szybko zapomnieć o ex i zbudować sobie cudowne życie.
Cisza po rozstaniu, aby odzyskać byłego: podstawowa zasada
Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że cisza po rozstaniu może mieć wiele znaczeń. Jednym z najważniejszych jest z pewnością milczenie, które stosuje się w celu odzyskania byłego lub byłej.
Mówimy o okresie, w którym cała komunikacja z ex (wiadomości, rozmowy czy spotkania) ulega zawieszeniu. Założeniem tzw. zasady braku kontaktu jest stworzenie odpowiednich warunków do zbliżenia się do byłego partnera w najlepszy i najbardziej efektywny sposób.
Po zakończeniu związku wiele osób popełnia błąd polegający na byciu natarczywym i na ciągłym kontaktowaniu się z byłym partnerem. Dodatkowo mamy tendencję do idealizowania ex. Takie zachowanie nie doprowadzi jednak do odzyskania wewnętrznej równowagi i prawdopodobnie nie spowoduje, że się pogodzicie.
Cisza po rozstaniu w celu odzyskania byłego/byłej odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego, jeśli chcesz wrócić do ukochanej osoby, sugeruję dowiedzieć się więcej na temat roli jaką odgrywa milczenie po rozpadzie związku.
Co więcej można zrobić? Według mnie najlepszym wyjściem jest przeczytanie poradnika „Klucz Do Odzyskania Dla Niej” lub „Klucz Do Odzyskania Dla Niego„, który skupia się na tematyce odzyskiwania byłego partnera i byłej partnerki i podaje najskuteczniejsze metody, aby ten cel osiągnąć.
Z poradnika dowiesz się, na czym dokładnie polega zasada braku kontaktu, dlaczego jest tak ważna, w jakich okolicznościach może się przydać, jak długo ją stosować i wiele więcej. Ponadto poznasz wiele strategii uwodzenia i odzyskiwania, które po zakończeniu okresu milczenia możesz zastosować, aby naprawić relacje ze swoim byłym i odbudować związek. Kliknij tutaj, aby poznać lepiej poradnik.