Chłopak ze mną zerwał i się nie odzywa: oto, co musisz zrobić

Chłopak ze mną zerwał i się nie odzywa

Zostawił mnie i się nie odzywa!

Jeśli on zrywa z tobą i przestaje się odzywać, to normalne, że ogarnia cię przygnębienie, rozczarowanie, ból i wszystkie inne negatywne emocje, które ciężko jest kontrolować i które niekiedy nawet nie pozwalają ci spokojnie spać.

Zostawił mnie i się nie odzywa!

Bycie porzuconym jest obrzydliwym uczuciem i doskonale rozumiem, jak się czujesz, ale chcę ci też powiedzieć, że trafiłaś do właściwego miejsca!

W niniejszym wpisie, „chłopak ze mną zerwał i się nie odzywa”, chcę udzielić ci kilku cennych rad dotyczących tego, jak najlepiej poradzić sobie w tej sytuacji tak, żeby nie stracić swojej godności, poczuć się lepiej w możliwie najkrótszym czasie, nie pogarszać sprawy, a może nawet zdołać go odzyskać (jeśli tego chcesz).

Jeśli jesteś dziewczyną i twój były chłopak cię zostawił, ten wpis jest właśnie dla ciebie. Jeśli natomiast znajdujesz się w przeciwnej sytuacji (jesteś facetem i zostawiła cię dziewczyna), zachęcam cię do przeczytania innego mojego wpisu, który zgłębia temat Jak odzyskać byłą dziewczynę.

Przejdźmy do rzeczy… Prawdopodobnie automatycznie przychodziło ci do głowy, że powinnaś uparcie się z nim kontaktować np. przez telefon, by wszystko jak najszybciej wróciło na swoje miejsce.

Chcę jednak dać ci do zrozumienia, że kiedy ktoś z nami zrywa, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest zostawienie przestrzeni tej drugiej osobie, niekontaktowanie się z nią i skoncentrowanie się na poprawie siebie i własnego życia.

Tak więc podstawową zasadą, którą musisz się kierować, jest: jeśli on z tobą zrywa, nie kontaktuj się z nim!

Dopiero później, jeśli uświadomisz sobie, że tak czy inaczej nie chcesz rezygnować z tej osoby, będziesz mogła spróbować znowu się do niej zbliżyć, z dużo większymi szansami na sukces.

Przyjrzymy się temu wszystkiemu w dalszej części wpisu, ale zanim do niej przejdziemy, chciałbym zachęcić cię do zrobienia krótkiego testu online, który pozwoli ci ocenić twoje szanse na odzyskanie chłopaka.

Zajmie ci to tylko dwie minuty: będziesz musiała odpowiedzieć na 15 prostych pytań dotyczących waszego związku, a na koniec od razu otrzymasz wynik wyrażony w procentach. Test znajdziesz tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

P.S. W ostatnim czasie napisałem ponad 200-stronicowy e-book mówiący o tym, jak odzyskać chłopaka, który cię zostawił. Nazywa się „Klucz Do Odzyskania” i stanowi źródło naprawdę niezastąpionych informacji, a także kompletny przewodnik od A do Z, w którym omawiam wszystkie najczęstsze przypadki rozstania.

Zachęcam cię do rzucenia okiem na tę stronę, na której szczegółowo prezentuję zawartość mojego e-booka.

Możesz też pobrać pierwszy rozdział e-booka, liczący 20 stron, w którym piszę, jakie nastawienie przyjąć, żeby odzyskać partnera.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Chłopak mnie zostawił i się nie odzywa

Dlaczego facet nie odzywa się po rozstaniu?

Twój były prawdopodobnie jakoś ci wytłumaczył, w mniej lub bardziej przekonujący sposób, powody, dla których podjął taką, a nie inną decyzję. Być może był z tobą szczery, ale jest tak samo prawdopodobne, że nie powiedział ci całej prawdy.

Nie ma nic przyjemnego w mówieniu rzeczy, które mogą kogoś skrzywdzić, więc zawsze się szuka łagodniejszych rozwiązań, także po to, żeby zakończyć związek w eleganckim stylu. Wysłuchaj jego wyjaśnień, ale jednocześnie uruchom w sobie proces, który doprowadzi cię do zrozumienia, jakie były prawdziwe przyczyny, dla których sprawy między wami się tak potoczyły.

Może ma inną? A może po prostu chciał być wolny, żeby móc zdobyć nowe doświadczenia.

Być może czuł na sobie zbytnią presję z powodu niektórych twoich zachowań i potrzebował więcej przestrzeni dla siebie.

A może zabrakło między wami tej namiętności, która była wcześniej?

Albo stałaś się zbyt potrzebująca w waszej relacji, a on z kolei poczuł, że za bardzo kontroluje całą sytuację.

Nie jestem w stanie ci powiedzieć, dlaczego cię zostawił, ale przyczyny wymienione powyżej należą do najczęstszych, dla których chłopak decyduje się zerwać ze swoją dziewczyną.

To ty musisz to ocenić, odkryć powód jego wyboru, zaakceptować go i zobaczyć, co i jak możesz rozwiązać.

Nie da się myśleć o powrocie do siebie, jeśli nie zrozumiesz dogłębnie, dlaczego cię zostawił i nie podejmiesz chociaż próby dokonania rachunku sumienia.

Jeśli odczuwasz potrzebę dogłębnego zapoznania się z przyczynami, dla których chłopak zrywa z dziewczyną, zachęcam cię do lektury mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”. Cały drugi rozdział jest poświęcony temu zagadnieniu.

Jeśli on z tobą zrywa, nie kontaktuj się z nim

„Zostawił mnie mój chłopak i przestał się do mnie odzywać”  – w takim razie ty tym bardziej nie powinnaś się z nim kontaktować! To pierwsza zasada.

Jeśli twój były przestał się do ciebie odzywać, jak tylko zrozumiesz, dlaczego cię zostawił, dobrze będzie, jeśli zejdziesz ze sceny. Będzie ci trudno przestać się z nim kontaktować, przestać obserwować nieustannie jego profil na Facebooku i nie próbować przykuwać w jakiś sposób jego uwagi; ale to właśnie to masz zrobić.

Jeśli on z tobą zrywa, nie kontaktuj się z nim

Podstawową jest to, żebyś pod żadnym pozorem się z nim nie kontaktowała. Musisz bezwzględnie przestrzegać tej reguły, ponieważ za każdym razem, kiedy ją łamiesz, nie tylko znacznie ograniczasz swoje szanse na jak najszybsze odzyskanie go, ale również nie pozwalasz samej sobie wrócić do lepszego samopoczucia.

Kiedy on z tobą zrywa, techniką, która ma wręcz cudowne działanie, jest wyznaczenie sobie okresu, w którym zabraniasz sobie oglądania jego profili w mediach społecznościowych, pisania do niego wiadomości czy dzwonienia do niego. Chodzi o zasadę zero kontaktu, której poświęciłem oddzielny wpis – znajdziesz go tutaj.

Zazwyczaj radzę zaprzestać kontaktu na 20-30 dni, ale niekiedy lepiej jest poczekać dłużej bądź krócej.

Byłoby absurdem przysięgać sobie, że się już nigdy do niego nie napisze, ale ustalenie sobie czasu, w którym na pewno tego nie zrobisz, jest czymś mieszczącym się całkowicie w twoich możliwościach, co pozwoli ci odzyskać jasność myślenia i spokój ducha oraz popracować nad sobą i swoim życiem.

Zapamiętaj sobie jedną ważną rzecz: nie musisz koniecznie z niego rezygnować. Po prostu rozpoczęłaś serię działań, które pozwolą ci poczuć się lepiej, ale też być może sprawią, że on do ciebie wróci  z podkulonym ogonem.

Wcale nie jest wykluczone, że to on pierwszy się do ciebie odezwie, zaskoczony, że przestałaś na nim polegać.

Próbowanie przykucia jego uwagi przez publikowanie cierpiętniczych postów albo rozmawianie z jego przyjaciółmi, obsesyjne kontaktowanie się z nim, płakanie, robienie scen – to wszystko, to działania, które tylko go od ciebie oddalą i spowodują, że stracisz go na zawsze.

Tak więc, kiedy ktoś nas zostawia, lepiej na jakiś czas zniknąć.

Mój chłopak mnie zostawił: przepracuj ból

„Zerwał ze mną i się nie odzywa… Jak mam przezwyciężyć ból?”

Dziś rozpoczyna się kompletnie nowy etap w twoim życiu. Ból na początku będzie ci towarzyszył każdego dnia – będziesz musiała go zaakceptować i jakoś z nim żyć. Nie udawaj, że nic się nie dzieje, nie unikaj konfrontacji z problemem.

Daj sobie natomiast określoną ilość czasu na przepracowanie bólu i skoncentruj się na sobie. Polecam ci zarezerwować na to od jednego do dwóch tygodni, w których będziesz w pełni przeżywać swoje negatywne emocje, dając im upust i skupiając się na nich.

Jest jedno ćwiczenie, które radzę ci zrobić i które z pewnością pomoże ci szybciej przepracować ból:

 1. przypomnij sobie jedną z najpiękniejszych chwil spędzonych wspólnie z twoim byłym;
 2. zatrzymaj się na tej przyjemnej myśli przez 4-5 minut;
 3. teraz wyobraź sobie, że ta chwila przekształca się w fotografię, która pozostaje w twoich dłoniach;
 4. teraz przypnij tę fotografię do wyobrażonej ściany, która reprezentuje twoje wspomnienia;
 5. powtórz to ćwiczenie z innymi 5-6 szczególnymi momentami, które z nim przeżyłaś.

To ćwiczenie, jeśli jest wykonywane codziennie przez jeden lub dwa tygodnie, pomoże ci przepracować ból szybciej i poczuć się lepiej.

Zostawił mnie i się nie odzywa: zacznij od siebie samej

Teraz, kiedy przepracowałaś swój ból i udało ci się skutecznie zerwać z nim kontakt na jakiś czas, jesteś gotowa, by znów wziąć życie w swoje ręce. Wiem, że jesteś jeszcze w rozsypce, ale jeśli zastosowałaś się do moich rad, na pewno czujesz się nieco lepiej niż dwa tygodnie temu.

Jeśli natomiast uległaś pokusie i odezwałaś się do niego, niewątpliwie czujesz się dokładnie tak samo źle, jak w dniu, w którym z tobą zerwał, albo nawet gorzej (zwłaszcza, że kontaktując się z nim, na pewno nie zdołałaś go odzyskać).

Jeśli natomiast zachowałaś się wzorowo, mimo nawet najgorszego rozstania, jesteś teraz w stanie żyć i wykorzystać ten moment dla siebie lub dla swoich przyjaciółek po to, by nie myśleć o nim więcej.

Zacznij wpuszczać do swojego życia nowe rzeczy, nowe relacje, nowe uczucia, które powolutku wypełnią tę pustkę, która została po twoim byłym partnerze.

Myśl o byciu szczęśliwą!

Oto niektóre rzeczy, które możesz zrobić, by poprawić swoje samopoczucie:

 1. Zapisz się na siłownię, by wrócić do formy i poczuć się jeszcze piękniejsza;
 2. Zapisz się na kurs, na którym poznasz nowych ludzi (taniec, teatr, medytacje, joga);
 3. Spędzaj więcej czasu ze swoimi przyjaciółmi (ale uważaj, by nie robić tego tylko po to, żeby rozmawiać o byłym; skieruj rozmowę na inny temat);
 4. Wprowadź jakąś zmianę w swoim wyglądzie, w swoim życiu albo w swoich zwyczajach, co pozwoli ci poczuć się lepiej ze sobą;
 5. Zacznij zmieniać swoje życie dzięki poradnikom poświęconym rozwojowi osobistemu.

Chłopak ze mną zerwał i się nie odzywa: zacznij wysyłać mu sygnały

Teraz czujesz się już zdecydowanie lepiej, prawda?

Z pewnością nadal o nim myślisz, ale twoje życie znów nabrało wiatru w żagle, wprowadziłaś małe zmiany i zrozumiałaś, że ostatecznie on nie był taki niezbędny.

Teraz powoli możesz zacząć wysyłać drobne sygnały, które pokażą, że dobrze się czujesz i że jesteś nową osobą.

Oto, co mogłabyś zrobić:

 1. Zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku lub WhatsAppie (to zawsze działa);
 2. Opublikuj coś na Facebooku lub Instagramie (czy na jakimkolwiek innym portalu, którego oboje używacie), dzięki czemu pokażesz, że w twoim życiu zaszły pewne zmiany, o których on nie wiedział i których się nie spodziewał;
 3. Zrób coś, żeby wzbudzić w nim trochę zazdrość. Nie powinien to być żaden wymowny gest, ale raczej jakiś nieoczywisty sygnał, który wzbudzi w nim podejrzenie, że być może się z kimś spotykasz (zostawiam twojej kobiecej intuicji sposób, w jaki osiągniesz ten cel).

Stosując te sztuczki, na pewno uzyskasz pozytywny efekt, jeśli chodzi o jego stan duszy, i stworzysz sobie dobry grunt po to, by skutecznie wznowić z nim kontakt, kiedy przyjdzie już na to czas.

Jeśli zastosujesz dodatkowo zaawansowane techniki psychologii odwróconej, o których piszę w „Kluczu Do Odzyskania”, prawdopodobnie to twój były odezwie się do ciebie jako pierwszy i zaproponuje spotkanie, żeby pogadać.

Chłopak mnie zostawił i się nie odzywa: strategia odzyskania partnera

Na tym etapie teren powinien być wystarczająco dobrze przygotowany, by móc wznowić kontakt w byłym i sprawdzić, czy jest sposób, by znów nawiązać z nim jakąś relację, czy też nie.

Znajdź dobrą wymówkę, żeby odezwać się do niego, i wyślij mu przyjacielską wiadomość, ale nic zobowiązującego.

Postaraj się poprowadzić miłą rozmowę i stwórz wrażenie oderwania od dawnych dziejów.

Oto emocje, które powinnaś przekazać mu w tej konwersacji:

 1. nie jesteś potrzebująca, w odróżnieniu od tego, jaka byłaś kiedyś;
 2. lekko odświeżyłaś swoje życie dzięki mniejszym i większym zmianom i jesteś zadowolona z tego, co ci się przytrafia;
 3. dalej coś do niego czujesz, ale nie masz potrzeby powrotu do niego;
 4. byłoby ci miło zobaczyć się z nim na kawę i pogawędkę.

Kiedy zobaczy cię taką odświeżoną i pozytywną, będzie mu trudno odmówić ci spotkania (które możesz zaproponować mu wprost lub w bardziej zawoalowany sposób).

Jeśli zgodzi się z tobą zobaczyć, oznacza to, że wciąż masz szanse, by go odzyskać.

Na spotkaniu zaprezentuj mu się jako osoba o lekkim usposobieniu, okaż, że spędzanie z nim czasu sprawia ci szczerą przyjemność, ale nie wywołuj żadnej presji związanej z powrotem do siebie.

Podkreślaj za to nowości w twoim życiu, które wyraźnie go zaciekawią.

Te nowości mogą być zarówno wizualne (nowa fryzura, opalenizna, nowe ubrania, trochę inny styl niż zwykle…), jak i emocjonalne (jesteś bardziej radosna, wysyłasz pozytywne bodźce, masz inną energię niż kiedyś, inaczej patrzysz na świat…).

Możesz też po prostu opowiedzieć mu o nowych rzeczach, których spróbowałaś lub które ci się przytrafiły od czasu, kiedy się rozstaliście.

Zapewne zastanawiasz się czy i jak powinnaś poruszać temat waszego związku…

Radziłbym ci, żebyś nie wychodziła z inicjatywą, ale jeśli on będzie chciał o tym porozmawiać, zareaguj pogodnie i z dystansem.  Powiedz mu o tym, do jakich wniosków doszłaś, zastanawiając się nad przyczyną waszego rozstania, i weź na siebie odpowiedzialność za błędy, które popełniłaś, ale pokaż mu też, że teraz jesteś inna niż wtedy: zmieniłaś się.

Daj mu do zrozumienia, że rozpad waszego związku był dla ciebie ważnym krokiem, ponieważ pozwolił ci zastanowić się nad swoim podejściem do życia i ludzi, rozwinąć się i odnaleźć siebie, dzięki czemu teraz czujesz się znacznie lepiej.

Podsumowując, podczas tego pierwszego spotkania i po nim musisz starać się wzbudzać w nim znowu zainteresowanie twoją osobą, pokazać mu się jako osoba piękna i pozytywna, ale jednocześnie dać mu do zrozumienia, że nie wygrałaś jeszcze bitwy, pobudzając go intelektualnie, trzymając go w niepewności i po prostu… nie dając mu poznać, że chcesz do niego wrócić.

Chłopak ze mną zerwał i się nie odzywa: podsumowanie

Na zakończenie, jeśli rzeczywiście poważnie myślisz o tym, żeby odzyskać byłego chłopaka i poczuć się lepiej w krótkim czasie, dam ci jedną, fundamentalną radę, prawdopodobnie najważniejszą, jaką znajdziesz na tej stronie: trzymaj się szczegółowego planu!

Odzyskiwanie partnera to delikatny proces i w związku z tym twoje działania muszą być dobrze przemyślane oraz spójne ze sobą, po to, by przybliżały cię do twojego celu, a nie oddalały od niego.

Kiedy postanowiłem napisać e-book „Klucz Do Odzyskania” miałem w głowie pewną ambicję: zdołać pomóc wszystkim osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji z powodu rozpadu związku. Dostarczyć im metodę i sztuczki, które będą mogły zastosować, żeby odzyskać byłego, ale również poczuć się lepiej i odbudować pewność siebie.

Znajdziesz tam wiele porad, za które wiele bym dał kilka lat temu, kiedy sam cierpiałem z powodu miłości, zanim wstąpiłem na ścieżkę rozwoju osobistego i zacząłem badać relacje damsko-męskie.

Jeśli chcesz wdrożyć moje zaawansowane strategie oraz dysponować solidnymi podstawami, które pozwolą ci bezbłędnie poruszać się w kolejnych miesiącach, kiedy będziesz odzyskiwać swojego byłego, zachęcam cię do rzucenia okiem na stronę prezentującą mój e-book. Znajdziesz ją tutaj.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Niekiedy jest też tak, że odzyskanie chłopaka okazuje się całkiem proste, zwłaszcza, jeśli jesteś gotowa zastanowić się nad sobą i popracować nad swoim życiem. Innymi razy niestety nie jest to takie łatwe, a czasami zdarza się i tak, że sama zdajesz sobie sprawę z tego, że nie chcesz do niego wracać.

Podejmij próbę, bo w życiu nie należy się poddawać, ale tylko jeśli walczymy o coś, na czym naprawdę nam zależy. Pamiętaj jednak, że nikt nie jest nam niezbędny, a już na pewno nie jest niezastąpiony. Nawet jeśli nie uda ci się go odzyskać, będziesz w stanie znaleźć kogoś innego, kto sprawi, że twoje serce znów zabije szybciej.

P.S. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zachęcam cię do przystąpienia do testu online, który pomoże ci zweryfikować twoje szanse na odzyskanie partnera. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jeśli podobał ci się mój wpis „Chłopak ze mną zerwał i się nie odzywa”, zachęcam cię do przeczytania innych poświęconych tematyce odzyskiwania partnera.

Powodzenia 😊

4.3/5 - (214 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.