Szukaj
Close this search box.

Aplikacje szpiegowskie: top 6 programów do szpiegowania

aplikacje szpiegowskie

Jakie są najlepsze aplikacje szpiegowskie? Jak działa program do szpiegowania telefonu? I czy używanie aplikacji szpiegujących jest legalne? Wszystkiego się dowiesz z tego artykułu!

Gdy dostrzegamy u partnera pierwsze oznaki zdrady, chcemy jak najszybciej przekonać się, czy nasze podejrzenia okazały się słuszne. Jeśli on (lub ona!) się wypiera wszystkiego, trudno będzie dojść prawdy inaczej, niż znajdując niezaprzeczalne dowody.

Ale gdy partner wie, że masz go na oku, staje się jeszcze bardziej czujny. Jak więc rozwiać ostatecznie wątpliwości?

Pomocne okazują się tzw. ukryte aplikacje szpiegowskie, dzięki którym uzyskujesz dyskretny dostęp do całej zawartości telefonu drugiej osoby i możliwość monitorowania każdej aktywności.

W tym artykule przedstawię ranking 6 najlepszych programów szpiegujących oraz wyjaśnię dokładnie ich działanie. Odpowiem również na ważne pytanie, czy aplikacje szpiegowskie są legalne.

NAJLEPSZE APLIKACJE SZPIEGOWSKIE

Ocena: 4.9/5

Ocena: 4.7/5

Ocena: 4.6/5

Aplikacje szpiegowskie na telefon: 6 najlepszych

Przejdźmy od razu do listy 6 najlepszych programów do szpiegowania telefonu. Wszystkie dostępne są na Android i iOS, a niektóre także na komputery z systemem Windows i Mac OS.

1. mSpy

mSpy (oficjalna strona tutaj) otwiera listę, ponieważ w mojej opinii jest to najlepsza aplikacja szpiegująca telefon. Za chwilę uzasadnię, dlaczego.

program do szpiegowania telefonu mspy

mSpy prezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny przy jednoczesnej dostępności w języku polskim. Zakres funkcji tej aplikacji jest naprawdę bardzo szeroki.

Przede wszystkim uzyskujemy dostęp do wszystkich mediów społecznościowych na smartfonie, a zatem i do komunikatorów takich jak Messenger czy WhatsApp. Na liście platform jest także Tinder.

Na oku możesz mieć tradycyjną aktywność na telefonie, a więc połączenia, SMS-y, listę kontaktów, a także historię przeglądania, kalendarz, e-mail czy galerię zdjęć i filmów.

Dzięki keyloggerowi, który zapisuje wszystkie znaki wpisane na klawiaturze, możesz pozyskać potrzebne ci hasła. Natomiast za pomocą nagrywania ekranu zbierzesz potrzebne ci dowody.

Po zainstalowaniu aplikacja staje się niewidoczna, możesz ją też zdalnie odinstalować. Jej koszt zaczyna się od 11,66 $ miesięcznie przy rocznym abonamencie. Zobacz, jak działa, oglądając wersję demokliknij tutaj.

Strona głównamSpy
Funkcje monitorowaniaRozmowy, SMS, lokalizacja, historia przeglądania, Facebook, WhatsApp, Hangouts, Skype, Instagram, Snapchat, Skype, Telegram, Viber, Tinder, e-mail, kalendarz, galeria, zainstalowane aplikacje, keylogger, nagrywanie ekranu
CenaOd 11,66 $ miesięcznie
System operacyjnyAndroid, iOS
Język polskiTAK

2. Hoverwatch

Na drugim miejscu jest Hoverwatch (oficjalna strona tutaj). Ten program szpiegujący na telefon i komputer ma odrobinę węższy zakres funkcji, ale jest za to bardzo korzystny cenowo.

aplikacje do szpiegowania telefonu hoverwatch

Hoverwatch dostępny jest na Androida i iOS oraz Windows i Mac. Pozwala monitorować rozmowy, SMS-y, lokalizację, a także historię przeglądania i najważniejsze media społecznościowe i komunikatory.

Nie posiada dostępu do Tindera ani dodatkowych funkcji jak mikrofon otoczenia czy nagrywanie ekranu. Jest natomiast keylogger, który pozwoli ci np. odkryć wpisywane na telefonie bądź komputerze hasła.

Cena jest konkurencyjna, bo zaczyna się już od 8,33 euro miesięcznie przy abonamencie rocznym. Jest dużo wariantów, dzięki czemu możesz wybrać ten, który jest dla ciebie najbardziej korzystny.

Dodatkową zaletą jest polska wersja językowa.

Strona głównaHoverwatch
Funkcje monitorowaniaRozmowy, SMS, lokalizacja, historia przeglądania, Facebook, WhatsApp, Instagram, Snapchat, Telegram, WeChat, Signal, keylogger
CenaOd 8,33 euro miesięcznie
System operacyjnyAndroid, iOS, Windows, Mac OS
Język polskiTAK

3. Flexispy

Kolejny na liście jest Flexispy (oficjalna strona tutaj), który dostępny jest na telefony z Androidem, iPhone, a także komputery z systemem Windows i Mac.

ukryte aplikacje szpiegowskie flexispy

Działanie Flexispy jest zbliżone do poprzednika. Zakres funkcji jest jednak odrobinę większy i nie chodzi tu wyłącznie o dostępność na komputer.

Flexispy, oprócz wszystkich funkcji wymienionych przy mSpy, posiada również możliwość robienia zrzutów z ekranu oraz mikrofon otoczenia. Ten ostatni pozwala ci wychwytywać również dźwięki spoza telefonu. To tak, jakby mieć prawdziwy podsłuch!

Pod względem tradycyjnej aktywności na telefonie, aplikacji społecznościowych, lokalizacji itd. program ten nie pozostawia w zasadzie nic do życzenia. Jego minusem jest nieco wyższa cena i brak polskiej wersji językowej.

Strona głównaFlexispy
Funkcje monitorowaniaRozmowy, SMS, lokalizacja, historia przeglądania, Facebook, WhatsApp, Hangouts, Skype, Instagram, Snapchat, Viber, FaceTime, Telegram, Tinder, e-mail, galeria, mikrofon otoczenia, keylogger, screenshot, zainstalowane aplikacje, nagrywanie ekranu
CenaOd 15 $ miesięcznie
System operacyjnyAndroid, iOS, Windows, Mac OS
Język polskiNIE

4. EyeZy

EyeZy (tutaj oficjalna strona) to kolejny polecany program do szpiegowania telefonu, który prezentuje bardzo interesujący stosunek funkcji do ceny.

program szpiegujący eyezy

Oprócz tradycyjnego monitorowania rozmów, SMS-ów i mediów społecznościowych możemy sprawdzać historię przeglądania, e-mail oraz galerię.

Program posiada także keylogger oraz funkcję nagrywania ekranu. Dodatkowo dla iPhone’ów jest tzw. Jailbreak, czyli opcja usuwania ograniczeń nakładanych przez Apple.

Cena zaczyna się już od 9,99 $ miesięcznie przy abonamencie rocznym. Aplikacja do szpiegowania telefonu dostępna jest na urządzenia mobilne i nie ma wersji polskiej. Na stronie jest za to możliwość podglądu wersji demokliknij tutaj.

Strona głównaEyeZy
Funkcje monitorowaniaRozmowy, SMS, lokalizacja, historia przeglądania, dostęp do mediów społecznościowych, e-mail, galeria, keylogger, nagrywanie ekranu, Jailbreak
CenaOd 9,99 $ miesięcznie
System operacyjnyAndroid, iOS
Język polskiNIE

5. Spyera

Przedostatnią aplikacją szpiegującą na liście jest Spyera (tutaj oficjalna strona). To najdroższa, ale i najpełniejsza propozycja w tym zestawieniu.

aplikacja szpiegująca telefon spyera

Cena subskrypcji zaczyna się od 16,50 $ miesięcznie przy rocznym abonamencie. To więcej niż w pozostałych przedstawionych programach. Co jednak za to dostajemy?

Oczywiście wszystkie funkcje, które zostały już wymienione, a więc dostęp do połączeń, SMS-ów, mediów społecznościowych i komunikatorów, w tym Tindera, lokalizacji, e-maila, galerii i historii przeglądania.

Ponadto w komplecie mamy keylogger, możliwość robienia zrzutów ekranu, a także zdalny dostęp do aparatu szpiegowanego telefonu. Listę funkcji zamyka Jailbreak.

Program nie jest dostępny w języku polskim. Możemy go zainstalować na sprzętach z systemem Android, iOS, Windows i Mac OS.

Strona głównaSpyera
Funkcje monitorowaniaRozmowy, SMS, lokalizacja, historia przeglądania, Facebook, WhatsApp, Hangouts, Skype, Instagram, Snapchat, Viber, FaceTime, Telegram, Tinder, e-mail, galeria, mikrofon otoczenia, keylogger, screenshot, dostęp do aparatu, Jailbreak
CenaOd 16,50 $ miesięcznie
System operacyjnyAndroid, iOS, Windows, Mac OS
Język polskiNIE

6. Spyic

Naszą listę zamyka Spyic – aplikacja szpiegująca telefon o stosunkowo wąskim zakresie funkcji, za to w przystępnej cenie.

oprogramowanie szpiegowskie na telefon spyic

Spyic pozwala na monitorowanie rozmów i wiadomości oraz dostęp do czatów Messengera, WhatsApp, Instagrama, Snapchata i Vibera. Nie mamy jednak dostępu do aplikacji randkowych takich jak Tinder.

Program nie ma mikrofonu otoczenia czy keyloggera. Pozwala na ustalenie lokalizacji i przejrzenie historii przeglądania.

Spyic jest w języku angielskim i możemy go zainstalować na telefonach z Androidem lub iPhone’ach. Cena zaczyna się już od 8,33 $ miesięcznie przy rocznym zobowiązaniu.

Strona głównaSpyic
Funkcje monitorowaniaRozmowy, SMS, lokalizacja, historia przeglądania, Facebook, WhatsApp, Instagram, Snapchat, Viber
CenaOd 8,33 $ miesięcznie
System operacyjnyAndroid, iOS
Język polskiNIE

Czym jest aplikacja do szpiegowania telefonu?

Aplikacje szpiegowskie to oprogramowania, które służą do monitorowania cudzego telefonu (bądź komputera, jeśli program daje taką możliwość).

Dzieje się tak, ponieważ instalujemy je na sprzęcie, który chcemy śledzić. Od tego momentu aplikacja staje się niewidoczna, a my, z naszego konta, możemy mieć wgląd do niemal każdej aktywności na danym urządzeniu.

Aplikacje do szpiegowania mogą być używane w różnym celu. Przede wszystkim są to narzędzia kontroli rodzicielskiej, które pozwalają uchronić dziecko przed niepożądanymi treściami w Internecie czy kontaktami, a także sprawdzić lokalizację.

aplikacje szpiegowskie na androida

Inne zastosowanie to kontrola pracowników w miejscu pracy. Jeśli pracodawca nie chce, żeby pracownicy korzystali z urządzeń służbowych w prywatnych celach albo obawia się szpiegów konkurencji, może zainstalować na firmowym sprzęcie taki program.

Jeszcze jedno zastosowanie to śledzenie telefonu partnera. Niestety, często jest tak, że mamy bardzo ograniczone zaufanie do najbliższej osoby i podejrzewamy ją o zdradę. Wówczas, żeby zebrać dowody, a przede wszystkim poznać prawdę, uciekamy się do użycia aplikacji szpiegujących.

Być może trafiłeś na coś, co było opisane jako aplikacja szpiegowska za darmo. Od razu powiem, że tego typu rozwiązania niosą ze sobą duże ryzyko oszustwa. Programy szpiegowskie na telefon zawsze są płatne i możemy je wykupić na miesiąc lub w rocznym abonamencie (wówczas wychodzą taniej).

Istnieją również programy do wykrywania tego typu oprogramowań na telefonie. Jeśli boisz się, że możesz być ofiarą szpiegowania, pilnuj swojego telefonu, ewentualnie zmień go lub przywróć ustawienia fabryczne.

Jak działa program do szpiegowania telefonu?

Powiedzieliśmy już, że, program do szpiegowania telefonu to aplikacja, którą musimy zainstalować na danym urządzeniu. Jak to wygląda w praktyce?

Wchodzisz na stronę aplikacji – posłużmy się tutaj przykładem mSpy, ponieważ naszym zdaniem to najlepsza aplikacja szpiegująca telefon. Tworzysz na niej swoje darmowe konto. Następnie opłacasz usługę.

Kolejny krok jest największym wyzwaniem – to instalacja programu na telefonie innej osoby. Jeśli nie możesz podarować jej urządzenia z gotową zainstalowaną aplikacją, musisz wykorzystać swój spryt.

Spróbuj dostać się do telefonu lub komputera swojej „ofiary”, gdy ta śpi lub nie ma sprzętu przy sobie.

Możesz też odegrać scenę konieczności wykonania połączenia z telefonu tej osoby lub skorzystania z Internetu. Pokaż wtedy, dla uwiarygodnienia, że twój telefon się rozładował, ewentualnie poproś o pomoc wspólnika.

Niektóre aplikacje pozwalają na zdalną instalację za pomocą iCloud – musisz znać tylko dane uwierzytelniające.

Instalacja na szczęście jest błyskawiczna, a po jej zakończeniu aplikacja staje się niewidoczna. Możesz ją też zdalnie odinstalować.

Przejdź do panelu sterowania na swoim koncie. Na mSpy wygląda on tak:

jak działa aplikacja szpiegowska na telefon

Jak widzisz, po lewej stronie masz wszystkie opcje i aktywności na telefonie, które możesz monitorować. Wystarczy wybrać tę, która cię interesuje, i w głównej części pulpitu wyświetli ci się wszystko, czego potrzebujesz – dokładnie tak, jak na telefonie.

Aplikacje szpiegowskie: czy to legalne?

Wpis kończymy wyjaśnieniem najbardziej kontrowersyjnej i wątpliwej kwestii. Mianowicie: czy używanie aplikacji szpiegowskich jest legalne? Wytłumaczę wszystko po kolei.

Pomijam tutaj aspekt moralny, który jest sprawą osobistą. Z pewnością instalowanie takiego oprogramowania świadczy o braku zaufania. To, jak wykorzystamy zdobytą w ten sposób wiedzę, to oddzielna kwestia. Omówmy jednak fakty.

program do szpiegowania telefonu

Przede wszystkim aplikacje szpiegowskie na telefon, same w sobie, są programami legalnymi. Nie będziesz mieć problemów z prawem z powodu utworzenia konta na zrecenzowanych stronach czy opłaceniu usługi.

Pojawia się natomiast inny problem: kwestia przepisów prawnych mówiących o prywatności. Według polskiego prawa szpiegowanie telefonu jest karane.

Podsłuchiwanie prywatnych rozmów, nagrywanie ich, przeglądanie wiadomości i profili w mediach społecznościowych, bez zgody ich właściciela, za pomocą ukrytego oprogramowania nie jest legalne.

Pamiętaj więc, że wszystko, co zostało napisane w tym artykule, jest jedynie informacją, a autor nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie jej niezgodnie z prawem.

Należy jednak zaznaczyć, że w dwóch przypadkach instalowanie aplikacji szpiegujących jest legalne. Pierwszym z nich jest kontrola rodzicielska. Drugim kontrola pracowników – pracodawca może dać swoim pracownikom sprzęt służbowy z zainstalowaną tego typu aplikacją.

5/5 - (6 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: